MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın sabrı taştı CHP'li vekili yumrukladı

DüzceSonHaber

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın sabrı taştı CHP'li vekili yumrukladı
5.03.2022 - 21:40
Haber Merkezi

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin grup önerisinin görüşmeleri sırasında MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel arasında yumruklaşma yaşandı.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 1

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin grup önerisinin görüşmeleri sırasında MHP'li Ümit Yılmaz ile CHP'li Cengiz Gökçel yumruklaştı.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 2

Genel Kurul'da, milletvekillerinin yerlerinden söz almasının ardından parti gruplarının gündeme ilişkin önerilerine geçildi. İYİ Parti'nin "enerji arz güvenliği" ile HDP'nin "zamlar" ile ilgili araştırma önergelerinin bugün görüşülmesi önerileri kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 3

CHP'nin "gayrimenkul, şirket, arazi alan yabancıların durumları" ile ilgili araştırma önergesinin oylamasından hemen önce Genel Kurulda kavga çıktı. CHP'li Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın konuşmasında "sataşma" olduğu gerekçesiyle söz istedi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 4

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ise Cahit Özkan'ın konuşmasında sataşma olmadığını öne sürerek, Özel'in söz istemesine tepki gösterdi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 5

Bülbül, bu durumun sürekli olduğunu ifade ederek, TBMM Başkanvekili Celal Adan'dan buna izin vermemesini istedi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 6

Bülbül'ün konuşması sırasında CHP ve MHP'li milletvekilleri arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Bu sırada, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, bulundukları sıralardan birbirlerinin üzerine yürüyerek, yumruklaştı. Yılmaz ve Gökçel'i, diğer milletvekilleri araya girerek ayırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 7

Yaşanan kavga üzerine, TBMM Başkanvekili Celal Adan, birleşime ara verdi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavga - 8

Aranın ardından CHP'nin grup önerisinin oylaması yapıldı ve öneri kabul edilmedi.


Editör: D. Son Haber