Caboğlu’ndan, milletvekili Yılmaz’a barbar diyen Cemşit’e cevap

DüzceSonHaber

Caboğlu’ndan, milletvekili Yılmaz’a barbar diyen Cemşit’e cevap
6.03.2022 - 18:33
Güncelleme 6.03.2022 - 18:55
Haber Merkezi

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de yaşadığı olay sonrası sosyal medya hesaplarından açıklama yapan CHP İl Başkanı Semih Cemşit’e cevap verdi. Yılmaz’a barbar diyen Cemşit’e kendi geleceğini değil Düzce’nin geleceğini düşünme tavsiyesinde bulunan Caboğlu, ayrıca Cemşit’i kınadıklarını söyledi.

MHP İl Başkanı Caboğlu’nun açıklaması şu şekilde;

“5 Mart 2022 Cumartesi günü TBMM’de partimizin Düzce milletvekili Ümit Yılmaz’ın yaşadığı olaylarla alakalı Düzce basınında çıkan haberler ve bir takım siyasi parti yöneticilerinden vatandaşlarımıza kadar sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla ilgili sizleri bilgilendirmek üzere açıklama yapmak gerekliliği hasıl olmuştur.

Mecliste yaşanan olayla alakalı milletvekilimiz Ümit Yılmaz, gerekli bilgilendirmeyi meclis tutanaklarını da delil göstererek siz değerli hemşerilerimizi bilgilendirmiştir. Konunun bizim için asıl önemli olan kısmı Düzce’nin menfaatlerini kollaması gereken ve Düzce’nin âli menfaatleri için çalışması gereken bir siyasi partinin il başkanı olan Semih Cemşit’in olayın iç yüzünü dahi soruşturmaya gerek olmadan yapmış olduğu sosyal medya paylaşımıdır. Kendi partisinin vekilinin ahlak dışı söylemlerini eleştirilmesi gereken Cemşit, vekilimiz Ümit Yılmaz'ı barbarlıkla suçlayarak büyük bir gaf işlemiştir. Oysa CHP Mersin il başkanlığı bile yaptığı açıklamada vekilimize karşı bu kadar ağır bir dil kullanmamışken, Cemşit’in ülkemiz ve Düzce için gecesini gündüzüne katarak çalışan vekilimize kullandığı dili şiddetle kınıyoruz.

CHP il Başkanı Cemşit göreve geldiği günden beri partisinin üst kademeleri ile arasını iyi tutmak adına Düzce'nin ve Düzcelinin  menfaatlerini partisinin menfaatlerinden geri atmaktadır. Bir gün İstanbul'u bir gün Bolu'yu kutsayan Cemşit baltayı taşa vurarak bugün de Mersin'i Düzce’nin önünde tutmuştur. Semih Cemşit’e tavsiyemiz siyasi ikbal uğruna Düzce ve Düzcelileri heba etmesi değil hizmet etmesidir.”


Editör: D. Son Haber