İthal vekil Talih Özcan, CHP Düzce’nin en büyük talihsizliği

Düzce Son Haber

17.12.2023 - 13:56
Güncelleme 17.12.2023 - 13:58
Kaynak: Haber Merkezi

 

CHP’nin ithal vekili Talih Özcan’ın Yığılca ile ilgili söylediği sözler ulusal medyada da geniş yer buldu. Özcan’ın sözleri Yığılca halkı kadar Düzcelileri hatta CHP’lileri de rahatsız etti. Parti içerisindeki rahatsızlık whatsapp mesajlarına yansırken, Talih Özcan, CHP Düzce’nin en büyük talihsizliği olarak gösterilmeye başlandı.

CHP vekili Talih Özcan, Yığılca Belediye Başkan Adayı Önder Atasoy’u tanıtırken Yığılca ile ilgili olarak hakarete varan sözler söyledi.

YOZLUK VE YOBAZLIĞIN OLDUĞU YER

Yığılca’yı tarif ederken, yozluk ve yobazlığın olduğu yer diye bahseden Özcan “ Önümüzde çok kıymetli bir kardeşimiz var. Önder kardeşimiz. Bir kere bu yola çıkıyorum demekle, bu kararlığı göstermekle gerçekten cesaretine hayranım. Gericiliğin, yozluğun, yobazlığın kol gezdiği bir yerde göç veren bir yerde böyle bir kardeşimizin çıkması bence anlamlıdır" diye konuştu.

SÖZLER KABUL EDİLİR DEĞİL ÖZÜR DİLEMEK İŞE YARAMAZ

Özcan’ın söylediği ve Yığılca halkına alenen hakaret ettiği sözlerin kabul edilebilir olmadığı hatta özür dilemenin de işe yaramayacağı konuşulmaya başlandı. Duruma oldukça tepkili olan Yığılca halkı ve Yığılca dernekleri 31 Mart Yerel seçimlerinde bu hakaretin cevabını vermeye hazırlanıyorlar.

DÜZCE CHP’NİN TALİHSİZLİĞİ

CHP Genel Merkezi’nin baskı ile Düzce’ye gönderdiği ve ithal milletvekili olarak anılmaya başlayan Özcan’ın bu söylemi sadece Yığılca’da değil hem Düzce’de hemde Yığılca halkının yoğun yaşadığı Akçakoca gibi ilçelerde de ciddi tepkiler topladı. Hakaretin dönüşünün bu ilçelerden de tepki olarak sandığa yansıması bekleniyor. Diğer yandan hem CHP karşıtı partiler hem vatandaşlar kadar söylemler CHP teşkilatlarını da rahatsız etti. Parti üyeleri kendi aralarında yaptıkları whatsapp konuşmalarında rahatsızlıklarını dile getirmeye başladılar.

CHP’Yİ TÜRKİYE’YE REZİL ETTİ

Yine Özcan’ın bu talihsiz sözleri ulusal medyada da geniş yer buldu. Düzce tarihinde ilk kez CHP il binası önüne siyah çelenk konulmasını sağlayan Özcan, parti teşkilatının da boynunu yere eğdi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz