Süleyman Soylu Suriyeli seçmen sayısını açıkladı

DüzceSonHaber

Süleyman Soylu Suriyeli seçmen sayısını açıkladı
19.08.2022 - 09:57
Haber Merkezi
1
Canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, Suriyeli seçmen sayısının 120 bin civarında olduğunu belirtti.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu NTV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

2023 seçimi için hazırlıklar son sürat devam ederken Bakan Soylu, Türkiye'deki sığınmacılar hakkında değerlendirmelerini açıkladı.

Sığınmacıların ülkelerine dönmelerine ilişkin konuşan Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı;

"Şu anda nereye dönebilirler?"

"Biz insaniliğimizden, komşuluğumuzdan, o insanların karşı karşıya kaldığı zulümden, o insanların karşı karşıya kaldığı süreçlerden ayrı bir düşünce içerisinde olamayız. Ama bu insanlar kendi memleketlerine dönmeyecekler mi? Elbette dönecekler. Fakat şu anda nereye dönebilirler? PYD'nin etkin olduğu bölgelere mi dönebilirler? Şu anda rejimin sürekli bombaladığı bölgelere mi dönebilirler?"

Süleyman Soylu, açıklamalarının devamında ise Suriyeli sığınmacıların yüzde 70'inin ülkelerine dönmek istediklerini belirtti.

Süleyman Soylu Suriyeli seçmen sayısını açıkladı VİDEO

"Suriyeli seçmen sayısı 120 bin

Merak edilen bir soruya açıklık getiren bakan, Suriyeli seçmen sayısını açıkladı.

O açıklama ise "Suriyeli seçmen sayısı şu an 120 bin. 211 bin vatandaş yaptık. Bunun 91 bini, 92 bini çocuk, reşit değil yani. Geri kalanı 120 bini de 60 küsur bini erkek 55 küsur bini kadın bu kadar." şeklinde aktarıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • GÜRAY AKGÜL
    GÜRAY AKGÜL
    19.08.2022 12:55

    Suriyeli seçmen mi olur Ben bir Türk vatandaşı olarak bunu kabul etmiyorum Türkiye Cumhuriyeti hükümeti Böyle bir şeye izin veremez suriyeli'den seçmen olmaz