Her ankette birinci çıkıyor! Halk İbrahim Ercan diyor

Düzce Son Haber

Her ankette birinci çıkıyor! Halk İbrahim Ercan diyor
12.12.2023 - 16:25
Kaynak: Haber Merkezi

 

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin süreç devam ediyor. Aday adaylığı başvurularının sona erdiği AK Parti’de, temayül yoklamaları ve anketler yapıldı. Hem teşkilatın, hem de halkın nabzını ölçen iktidar partisi, adayların belirlenmesi için çalışacak komisyonu da oluşturdu.

Düzce Postası Gazetesi Boğaziçi beldesinde anket yaparak, halkın gönlündeki başkanın kim olduğunu sordu. Görevdeki Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile aday adaylığı başvurusu yapan Murat Altınışık, Erhan Alemdar ve Şükrü Can Kurt’un adaylık için yarıştığı beldede, İbrahim Ercan’ın ismi ön plana çıktı.

Anket çalışması, beldenin kanaat önderleri olarak nitelendirilebilecek STK’lar ve muhtarlar başta olmak üzere, farklı kesimlerden kişiler telefon ile aranarak yürütüldü. Küçük bir belde olması nedeniyle bir kısmı çekimser davranmasına karşın, mevcut belediye başkanının icraatlarından memnun olduğunu ifade eden çoğunluk, istikrarlı çalışması ve polemiğe girmemesini takdirle karşıladığını belirtti. Ercan’ın tecrübeli olmasının da kendileri için önemli olduğunu ifade eden belde sakinleri, bu dönem istikrardan yana olduklarını belirttiler.

Düzce Postası'nın haberinde, "Yaptığımız anketin sonuçlarını değerlendirdiğimizde, diğer aday adaylarının kapı kapı dolaşarak çalışmasının yanında, Ercan’ın projeleri ve yaptığı işlerin değerlendirileceği tahmin ediliyor. Akrabalık bağlarının ön plana çıktığı beldede, kalabalık aile nüfusunun seçimlere etki ettiği bilinirken, yeni mahalle olan yerleşim yerlerinin ise seçim sonucunu ak parti lehine etkileyeceği düşünülüyor." ifadeleri kullanıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.