Bu kez sadece Cübbeli’ye değil, müritlerine de hakaret etti

DüzceSonHaber

Bu kez sadece Cübbeli’ye değil, müritlerine de hakaret etti
8.06.2023 - 13:08
Haber Merkezi

 

Sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye, ‘Cübbeli zibidi’ diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bu kez kendisini dava eden Cübbeli Ahmet Hoca ile birlikte müritlerine de hakaret etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cübbeli Ahmet Hoca ile birlikte hem müritlerine hakaret etti hemde Türkiye’de söz sahibi olursa tarikatları kapatacağını söyledi.

Kendisini dava eden Cübbeli Ahmet Hoca hakkında yine sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Özcan “Ulan sarıklı, ulan cübbeli. Suç duyurusunda bulunmuşsun. Ne oldu sıkışınca Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine mi sığındın? Sizi gidi Allah ile kul arasına girmeye çalışan dinsizler. Hani şeyhtin, niye savcıya koşuyorsun? Niye Allah’tan benim belamı dilemiyorsun? Çünkü siz, Yüce Allah’ı ve onun kitabını sadece kendi kişisel emelleriniz ve çıkarlarınız için kullandınız.  Sizi adam yerine koyanların yüzüne tükürüyorum” dedi.

“TARİKAT BIRAKMAYACAĞIM”

Özcan, eleştiri sınırını aşarak “Allah’ a inanıyorum. İnanmasam da söyleyecek yürek var ben de. Benim derdim Allah ile kul arasına girmeye çalışan tüccarlar…Bolu da söz sahibi olup sığınmacıları sindirip gönderdiysem. Bir gün Türkiye de söz sahibi olursam bir tek cemaat, tarikat bırakmayacağım. Sana söz Türkiye” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.