Havalı Silah atışlarında Türkiye rekoru kırdılar

DüzceSonHaber

Havalı Silah atışlarında Türkiye rekoru kırdılar
5.06.2023 - 09:43
Haber Merkezi

Mersin’ bağlı Erdemli ilçesinde düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına katılan Düzceli sporcular attığını vurarak hem Türkiye rekoru kırdılar hem Türkiye şampiyonu oldular.

Mersin’in Erdemli ilçesinde 02-07 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasında Yıldız Kadın B kategorisinde olan Hüma Bahar 287 puanla yeni Türkiye rekorunu kırdı. Bununla kalmayan ve Türkiye’nin en iyi atıcısı unvanını kazanan Hüma Bahar aynı zamanda Yıldız Kadın B kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Yıldız Kadın B kategorisinde yarışan Zeynep Özcan 284 puanla 3. olurken, Ecrin Bahar 283 puanla Türkiye 4.sü oldu. Daha önce de 798 puanla Türkiye Şampiyonu olan Ecrin Bahar, Hüma Bahar, Zeynep Özcan 854 puanla Türkiye Yıldız Kadın B Havalı Tabanca Takım kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken yeni Türkiye takım rekorunu kırdı.

Yıldız Kadın A kategorisinde yarışan Hayrunisa Gözütok 355 puanla Türkiye 2.si olurken aynı zamanda Türkiye Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi Baraj puanını geçti.

Türkiye Yıldız Erkek B kategorisinde yarışan Ömer Asaf Apaydın 273 puanla Türkiye 3.sü oldu.

Başarılı sporcuların Antrenörleri Davut Şar, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, İl Müdür Yardımcıları Gülay Özcan ve Altuğ Kuru ile Atıcılık İl Temsilcisi Al Süler’e teşekkür etti. Şar, “Gece gündüz sporcuların yanında destek olan sporcuların ailelerine ve destek veren Düzce halkına teşekkür ederiz. Bu henüz başlangıç, Düzce halkımızı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bir çok rekor daha kıracağız. Kız ve erkek takımımız kısa sürede efsane haline geldi. Hepsi çok başarılı. Bireysel ve takım olarak inanılmaz bir uyum içinde çalışıyoruz" dedi. 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.