ASKF’den hakeme şiddete kınama

Düzce Son Haber

ASKF’den hakeme şiddete kınama
12.12.2023 - 16:00
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Postooğlu, Ankaragücü – Rizespor karşılaşması sonrası şiddete maruz kalan hakem Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, yaşanan olayı kınadıklarını bildirdi.

Başkan Postooğlu, yaptığı açıklamada “11 Aralık 2023 Pazartesi gecesi Ankaragücü-Çaykur Rize spor kulüpleri arasında oynan ve maç sonunda gerçekleşen olaylardan dolayı Türk futboluna kara bir leke olaraka geçecek olan, FİFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler’e yapılan çirkin saldırıyı Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu olarak şiddetle kınıyoruz. Tüm spor müsabakalarının süresiz olarak askıya alındığı haberini TFF tarafından almış bulunuyoruz. Dün gece yaşanan bu elim olay nedeniyle bir kez daha gördük ki profesyonel sporlardan amatör sporlara kadar tüm camiamızın, paydaşlarımızın, spor ailemizin birlik ve beraberlik duygusuyla hareket etmeleri; sporun yetişen yeni nesillere saha içinde ve dışında olumlu örnek yaratabilecek bir imarda olması, oynanılan oyunun barış, kardeşlik ve centilmenlik kapsamında ele alınması gerek ulusal gerek uluslararası platformda çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle sporun adalet kısmında büyük sorumluluklara sahip olan hakemlerimizin sözlü, fiziki şiddete uğramamaları adaletin tecili ve devamlılığı adına oldukça hayati bir öneme sahiptir. Baskı altına alınmış, korkutulmuş, sindirilmeye çalışılmış kamu görevlilerinden sağlıklı adalet ortamı yaratmaları beklenemez. Bu konuda tüm spor ailesinin ve camiasının her kademede sorumlu davranmasını temenni ediyor, hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi en samimi duygularımızla iletmek istiyoruz” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.