Anne ve babası Düzceli halterci Nuray Levent’i heyecanla izlediler

DüzceSonHaber

27.07.2021 - 16:53
Haber Merkezi

TOKYO 2020 Olimpiyat oyunlarında 64 kilogramda A grubunda yarışan Nuray Levent (21), final müsabakalarına çıktı. Anne ve babası ise kurulan ekranda Düzceli haltercilerle birlikte kızlarını heyecan içinde izlediler.

Düzce’de 14 yaşında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde haltere başlayan Nuray Levent kariyeri boyunca Türkiye ve Avrupa birincilikleri elde ederek milli takım kategorisinde 64 kilogramda Tokyo 2020 Olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazandı. Olimpiyat finalinde silkme ve koparmada toplamda 220 kilogram kaldıran Levent turnuvayı 9. Sırada tamamlayarak madalya hakkı elde edemedi.

Düzceli Milli halterci Nuray Levent’in yarışmasını annesi Ayşe Levent ile babası Ümit Levent, Düzce’de haltere gönül veren gençler ve Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’yla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonuna kurulan dev ekrandan izlediler. Levent’in anne ve babası, kızlarının ismi anons edilince büyük heyecan yaşarken, ağırlık kaldırdığı sırada da büyük heyecan yaşadılar.

Yarışma sonunda Nuray Levent madalya hakkı kazanamasa da Düzce’yi ve Türkiye’yi olimpiyat oyunlarında temsil etmenin gururunu yaşamış oldu.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, ilerleyen yıllarda Levent’in başarılı olacağına inandığını ifade ederek “Öncelikle Nuray kardeşimizi tebrik etmek istiyorum. Düzceli bir kardeşimizin olimpiyat oyunlarına katılmasından büyük gurur duyuyoruz. Biz aslında Nuray kardeşimizin başarılarına şahit olduk. Daha önce daha ağır yükleri kaldırdığını hatta 127 kilogram kaldırdığını biliyoruz. Fakat nasip, kısmet, psikoloji, motivasyon gibi durumlar çok önemli. Her ne kadar bu olimpiyatlarda başarı gösteremese de biz gönlümüzün şampiyonu olarak bağrımıza bastık” dedi.

Baba Ümit Levent, kızlarının kendilerini gururlandırdığını belirterek “Nuray bir şampiyon. Bizim için şampiyon. Gururlandık. Düzce’den olimpiyatlara kadar yükselmesi bizim için çok gururu verici. Hocasının sayesinde buralara kadar geldi. Hocası olmasa bu başarılar olmazdı. Önünde çok zaman var. İnşallah başarılar elde edecek. O zaten şampiyon. 2014 yılındayken 14 yaşında bu spora başladı. Koşu yapıp futbol oynuyordu. Hocası onu görmüş ve haltere yönlendirmiş. Başarılar elde ederek yürüdüler, gittiler. Arkasında durduk ve arkasında durulursa bazı şeyler oluyor. Allah herkese böyle hayırlı evlat nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Anne Ayşe Levent ise kızlarının ailece arkasında olduklarını söyleyerek “Çok heyecanlandık. Mutluyuz. Buna da şükürler olsun. Bu kadar yaptı.  Her zaman arkasındayız. Kızımızla gurur duyuyoruz. Ailece hepimiz arkasındayız. Desteğimiz hep onunla olacak” şeklinde konuştu.

Yarışmalar devam ederken Nuray Levent face time aracılığı ile ailesiyle de görüşerek, gururunu paylaştı.

 


Editör: T. Solmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.