Düzceliler Özlü’den başarı dilekleri beklerken o kurduğu spor akademisini anlattı

DüzceSonHaber

Düzceliler Özlü’den başarı dilekleri beklerken o kurduğu spor akademisini anlattı
13.04.2022 - 13:18
Haber Merkezi
2

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzcespor’un tarihi maçına çıkacğaı gün basın açıklaması yaptı. Düzceliler Başkan Özlü’den başarı dilekleri yada prim sözü beklerken Özlü kendi kurduğu spor akademisini anlatmak için basın mensuplarını bir araya topladı.

Özlü’nün açıklaması şu şekilde;

Şehrimizin güzide spor kulübü DÜZCESPOR’un bu sezondaki başarı ve performansından bir Düzceli olarak büyük mutluluk duyuyorum.  Gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı başta kulüp başkanı Sayın Gökhan KAPOĞLU ve onun değerli çalışma arkadaşları olmak üzere, kulübümüze gönül veren, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Bir şehrin eşrafının ve taraftarlarının şehrinin kulübüne içtenlikle sahip çıkması halinde nasıl büyük bir başarı elde edilebileceğini göstermesi bakımından Düzcespor Türkiye’ye örnek olmuştur. Baştan beri istediğim ve ifade etmeye çalıştığım işte tam da budur. Doğru olan da budur.

Düzce Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile birlikte geçen yıl Düzce Belediyesi SPOR AKADEMİSİNİ kurduk.  SPOR AKADEMİSİ ile Düzce Belediyesi ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü imkanlarını bir araya getirmeyi ve bir sinerji oluşturmayı hedefledik. Geçen yıl 5000 gencimize ulaştık. Yaz Okulu açtık. SPOR ŞEHRİ DÜZCE olma yolunda ilk önemli adımı attık. Halen 6 ana branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye gelirlerimizin binde 12 ye kadarını SPOR AKADEMİSİ yapılanmamız kapsamında spor şehri Düzce için kullanmayı öngörüyoruz. Spor akademisi,  spora meraklı binlerce Düzceli gence imkân sağlayarak, onları mutlu edecek.

SPOR AKADEMİSİ yapılanması DÜZCESPOR’A kalıcı bir destektir.  Zira Spor Akademisi Düzcespor’un altyapı sorunlarının çözümüne kalıcı katkı sunacak. Ayrıca Spor Akademisi yapılanması ile amatör spor kulüplerimizde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel Spor Kulüplerine oyuncu yetiştireceğiz. Bu yöntemle Düzcespor Yönetiminin oyuncu transfer maliyetleri düşecek.  Kulüp Yönetimi uzun dönemde çok rahatlayacak. Ayrıca Düzce’den profesyonel oyuncu gençler yetişecek.

SPOR AKADEMİSİ yapılanmamız Türkiye’ de bir ilktir. Türkiye ye örnek bir oluşumdur. Düzce Belediyesi’nin Düzcespor’a en büyük kalıcı desteğidir. Spor Akademisi yapılanmamız, Düzcespor’a, Düzce Amatör Spor Kulüplerine ve Düzceli gençlerimize hayırlı olsun.

Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir.


Editör: D. Son Haber