Yedinci bisiklet baharı festivali renkli görüntülere sahne oldu

DüzceSonHaber

19.06.2022 - 20:17
Haber Merkezi
2

Düzce'de bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Düzce Bisiklet Baharı Festivali'nin bu yıl 7’ncisi yapıldı. Festivale 7'den 70'e tüm bisiklet severler katıldı. Yaklaşık 2 bin 500 bisikletlinin katıldığı festivalde bisikletliler 12 kilometrelik etapta pedal çevirerek tekrar başlangıç noktası olan Anıtpark meydanına geri döndü.

Bisiklet baharı festivali kapsamında Düzce Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren yöresel halk dansları topluluğu Ege bölgesine ait efe oyununu oynayarak bisiklet baharı festivaline katılanlara keyifli anlar yaşattılar.

Festival hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, " Düzce’de coğrafi yapısı ve adı üzerinde düz bir araziye sahip olması nedeniyle 7 yıl önce başlattığımız bisiklet baharı isimli organizasyonu bugünde yapmış bulunuyoruz. Burada ki amacımız gençlerimizin, yaşlılarımızın ve diğer yaş gurubu vatandaşlarımızın hem sağlıklı yaşam hemde ulaşım araçlarını en az kullanmalarını sağlayarak hava kirliliğini biraz da olsun azaltma adına farkındalık sağlamak istiyoruz. Bu yıl 2 bin 500’e yakın kişiyle bisiklet baharının 7.’sini düzenlemiş bulunuyoruz" dedi.

Düzce Anıtpark'tan start alan bisikletliler, 12 kilometrelik parkuru tamamladıktan sonra tekrar aynı parka geri döndüler.

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • DÜZCELİ
  DÜZCELİ
  21.06.2022 12:00

  Arabaları yol kenarlarına Park ettirip çift taraflı araç patlamalarından dolayı Yollar daraltılmış kimse müdahale etmiyor Düzce Belediyesi özel otoparklara bu vatandaşı mahkum ediyor 15 lira otopark ücreti mi olur ister 5 dakika dur ister 3 saat dursun milleti özel otoparklara mahkum edeceklerine kendileri otopark yapsınlar ucuz ücretli 15 liraya otopark ücreti mi olur

 • DÜZCELİ
  DÜZCELİ
  21.06.2022 11:57

  Bisiklet kullanımına teşvik etmek için böyle programlar düzenleniyor Peki bisiklet kullanmak için bisiklet Yolları mı var yol kenarlarının Sağlı sollu araç park ediliyor yollar var bu millet nerede bisiklet kullanacak Allah'a aşkına belediye zabıtaları ne Düzce polisi araçlarını yol kenarlarına Park edenlere ne uyarı veriyor Ne çektiriyor millete bisikletlere binin diye teşvik edeceklerine ilk önce yol kenarlarındaki araçları çektirsinler ilk önce otopark yapsınlar