Başkan Özlü’nün yeni şiiri yayında

DüzceSonHaber

21.01.2023 - 11:18
Haber Merkezi
1

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek’in “Bizim Şarkımız” şiirini seslendirdi. Altıncı şiir klibini Akçakoca’nın muhteşem tabiatı eşliğinde çeken Başkan Özlü’nün şiir klibi sosyal medya platformlarında yerini aldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, başarı ile sürdürdüğü bürokrat ve belediyecilik kimliğinin yanında sanatçı kişiliğini de öne çıkarmayı sürdürüyor. ‘Sanat Şehri Düzce’ sloganı altında bir yandan şehrin kültür ve sanat şehri olması yolunda önemli girişimlerde bulunan Başkan Özlü, bir yandan da Türk edebiyatının önemli isimlerinin şiirlerini yorumlamaya devam ediyor.

Şiire ve Türk Edebiyatına olan ilgisini her platformda güçlü şekilde dile getiren Özlü, sırasıyla Turgut Uyar'ın "Türkiyem", Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim" Nazım Hikmet'in "Davet", Necip Fazıl Kısakürek’in “Sakarya Türküsü" ve Nazım Hikmet’in “Salkım Söğüt” şiirlerinin ardından 6’ncı klibini Necip Fazıl Kısakürek’in “Bizim Şarkımız” adlı şiirine çekti.

Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca’da muhteşem manzara eşliğinde seslendirilen şiir, Başkan Dr. Faruk Özlü'nün kişisel sosyal medya hesaplarından yayınlanmaya başladı.

Bizim Şarkımız

Kırılır da bir gün tüm dişliler

Döner şanlı şanlı çarkımız bizim

Gökten bir el yaşlı gözleri siler

Şenlenir evimiz barkımız bizim

 

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze

Kavuşuruz sonu gelmez gündüze

Sapan taşların yanında füze

Başka alemlerle farkımız bizim

 

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman

Görürler nasılmış neymiş kahraman

Yer ve gök su vermem dediği zaman

Her tarlayı sular arkımız bizim

Gideriz nur yolu izde gideriz

Taş bağırda sular dizde gideriz

Bir gün akşam olur bizde gideriz

Kalır dudaklarda ŞARKIMIZ bizim...


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz