Beyköy Belediyesi’nden muhteşem tesis

DüzceSonHaber

Beyköy Belediyesi’nden muhteşem tesis
25.07.2023 - 13:47
Haber Merkezi

 

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, beldeye hem gelir getiren hem vatandaşların rahatça zaman geçireceği mesire alanı ve muhteşem bir restoran kazandırdı. Bir bölümünde günübirlik tatilcilerin piknik yaptığı alanın bir bölümü ise restoran olarak dizayn edildi.

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç hem belde halkının hem Düzce halkının hemde Düzce’ye il dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin kaliteli zaman geçirmesi için Kaledibi Restoran ve Mesire Alanını hizmete açtı. 48 dönüm arazi içerisinde konulan ve içerisinde 10 dönümlük alanda restoran 28 dönümlü alanda ise günübirlik tatilcilerin mangal yapıp zaman geçireceği mesire alanı olan Kaledibi Restoran ve Mesire alanı içinde bulunan ağaçlar sayesinde adeta doğal klima gibi güneş görmüyor.

Beyköy Belediyesi bünyesinde kurulan ve faaliyetlerine başlanan Kaledibi Restoran ve Mesire alanı hakkında bilgiler veren Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Düzce’ye ve Beyköy beldemize güzel bir tesis kazandırdık. Burası 48 dönüm arazi. Biz burayı 20 yıllığına kiraldık. Burada çalışmaları bitirdik ve hizmete açtık. Resmi açılışını ise önümüzdeki günlerde yapacağız. Yağmur bize izin vermediği için açılışı bir sonraki haftaya erteledik. Burasını iki bölümden oluşturduk. Bir restoran var ve 10 dönümlük araziye sahip. İkinci etapta günübirlik tatilcilerin mesire alanı yaptık. Kendi yiyecekleri ile gelerek mangallarını yapıyorlar. Mangal yakma yerlerini yaptık. 55 masa var ama bunlar yetmiyor. Bir 55 masada yerde oturan aile var. Biz burayı hemen 20 dönüm daha eklemek istiyoruz. Bu sene o kısmı bitirip seneye mesire alanı genişleteceğiz. Kır lokantasını yaptık kır kafesini yapamadık. Hemen kenara 250 metrekare kır kafesi yapacağız. Burada ciddi bir yatırım var ve ciddi bir talep var. Restoran olan kısım ticari diğer kısım ise halk açık bir kısım. Bu tesisleri belediye şirketlerine devir edildi. Belediyeye ait iki yer var. Birisi Turkuaz Düğün Salonu birisi ise burası yani Kaledibi Restoran ve mesire alanı. İki tesisimizde 26 kişiyi istihdam ediyoruz. Sabah öğlene kadar kahvaltı, öğlenden sonra ise yemek ikramlarımız var. Bizde sadece et ürünleri ve kebaplar var. Burası serin ve güneş görmeyen gölgelik bir ortam. Adeta doğal klima konumunda ağaçlar var” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.