Korugöl turizme kazandırılıyor

DüzceSonHaber

Korugöl turizme kazandırılıyor
25.07.2023 - 17:24
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Mülkiyeti Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olan 20 yıllığına Düzce Belediyesi ile TÜRSAB Vakfı tarafından kiralanan Korugöl tabiat parkının turizme kazandırılması için çalışmalar devam ederken, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü projenin ilk etabını onaylayarak, Proje Düzce Belediyesi ve TÜRSAB’A teslim edildi.

Düzce’nin saklı cenneti olan ve Bolu’nun en çok ziyaretçi alan milli parkı Abant’a alternatif olacak Korugöl Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar yavaş yavaş sonuna ulaşıyor. Düzce Belediyesi ve TÜRSAB Vakfı ortaklığında yapılacak olan yapılarla birlikte Korugöl turizme açılacak.

Projeler kapsamında ilk etapta kır evi, mangal yerleri ve mesire alanları yapılacak. İkinci etapta ise bungalov evler ile proje tamamlanacak. Projenin alt yapısı Düzce Belediyesi tarafından, üst yapısı ise TÜRSAB tarafından yapılacak.

Proje kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait olan ve 20 yıllığına kiralanan arazinin ilk etap projeleri onaylandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, onaylı projeyi , TÜRSAB ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teslim etti.

 İLK ETAP BU YIL İÇİNDE BİTECEK

Korugöl’ün vatandaşların hizmetine açılması için ilk etap çalışmaları bu yıl içinde bitirilecek. İlk etap içinde kır lokantası, mangal alanları ve piknik alanları oluşturulacak.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Nihayet
    Nihayet
    25.07.2023 20:37

    10 yıldan fazladır söylüyorum bunu geç kalınmış bir hamle.Nihayetibde biri el attı şükür Sağolsun başkan