İşte yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü

DüzceSonHaber

  İşte yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü
4.12.2023 - 13:48
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce’de başarısızlığı nedeniyle görevden alınan İlknur Aynan’ın yerine Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu atandı.

Esra Alemdaroğlu kimdir?

1982 yılında Rize'de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını 2016 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümünde tamamladı.

2008 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğünde psikolog olarak göreve başladı. 2015 yılında Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili olarak atandı. Bu görevi yürüttüğü süre içerisinde Rize Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü, Rize Valiliği Gönül Elçileri Koordinasyon Birim Sorumlusu ve Rize Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürü olarak da görev yaptı. Cumhurbaşkanlığının 13.10.2020 tarihli 2020/446 Karar Sayılı Kararnamesiyle Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.

Kültür, sanat, spor, eğitim, turizm, sosyal sorumluluk vb. pek çok alanda proje geliştirip yürüten Alemdaroğlu, Coğrafi İşaretli Ürünler, Geleneksel ve Yöresel Sanatlar, Turizm Master Planı, Festivaller ve sosyal faaliyetlerin planlanmasında da görev almaktadır. Ayrıca, Rize'nin ilk Film Festivali olan ve iki yıldır gerçekleştirilen Çay Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali'nin koordinatörlüğünü yapmakta ve festivale uluslararası boyut kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Lise döneminde başladığı Rize Gençlik Merkezi tiyatro çalışmalarında günümüze kadar pek çok oyunda oyuncu olarak sahne alan Alemdaroğlu, gönüllü olarak Gençlik Merkezi'nde tiyatro yönetmenliği ve proje grubu eğitmenliği de yapıyor.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    6.12.2023 01:04

    Başarı kriteriniz nedir? Bunu da bir yıl olmadan gönderirsiniz. Bazı alanların ne yazık şoförü çok olur. Ortak akılla iş yürümez aynı anda direksiyona yapışırlar her kez kendi tarafına menfaatine çeker garibim bürokratta arada şamar oğlanı. Kültürde bu şekilde ...