Yenice köyünde yol kağıt gibi yırtıldı

DüzceSonHaber

10.12.2023 - 17:51
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Akçakoca ilçesi ile Esmahanım Köyü’nü birbirini bağlayan Yenice Köyü’nde yol heyelan nedeniyle yıkıldı. Yol kapatılırken, köylüler ise korkudan uyuyamadıklarını söylediler.

Düzce’de 4 gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle Akçakoca İlçesi’ne bağlı Yenice Köyü’nde yol uçtu. Akçakoca ilçesi ile 2019 yılında yaşanan sel felaketinde 7 kişinin hayatını kaybettiği Esmahanım Köyü’nü birbirine bağlayan yolda meydana gelen hasar nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı. Ayrıca köy sakinlerinden Sefer Şahin’in evinin yanında bulunan garajı da yıkıldı ve traktörü enkaz altında kaldı.

Yaşanan heyelanı anlatan Sefer Şahin “İki, üç gündür yağmur yağıyor. Burasının kopması dün gece başladı. Özel idareden kepçe geldi. Traktörü kurtardık. Toprak kaymaya devam ediyor. Altından su çıkıyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Yağmur çok yağdı. Buradan su çıkması da problem. Duvarlar yıkılırken gürültüleri duyduk. Buradan aynı deprem fay geçmiş gibi. Fay hattı gibi kopmaya devam ediyor” dedi.

Köy sakinlerinden Selahattin Aşık ise korkudan uyuyamadıklarını belirterek “Cuma gününden bu yana şiddetli yağmur yağdı. En burası koptu. Çok korktum. Sel alttan giriyor, üstten çıkıyor. Korkudan uyuyamıyorum” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi ekipleri ise bölgede inceleme başlatarak yolun yeniden yapılması ve trafiğe açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gündem, Yaşam, Akçakoca