Skandal görüntülere valilikten inceleme

Düzce Son Haber

31.01.2024 - 12:21
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de İspir Ekmek isimli fırında çalışan tezgahtar kadın, pişmeye gidecek olan kurabiyelerin bulunduğu tepsilerin takılı olduğu rafların üzerinde çizmeleriyle dolaştı. Tezgahtar o anları ise sosyal medya hesabında paylaştı.

Mergiç Mahallesi'ndeki İspir Ekmek isimli fırında tezgahtar olarak çalışan kadın, pişmeye gidecek olan üzerleri açık kurabiyelerin bulunduğu tepsilerin takılı olduğu rafların üzerine çizmeleriyle bastı. Kadın o anlara ilişkin videoyu sosyal medya hesabında paylaşarak, ‘Tezgahtarlıkta ne var Allah aşkına diyorlar ama’ mesajıyla paylaştı. Kadının paylaşımı tepki çekti. Paylaşımın ardından Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri fırına giderek denetim ve inceleme başlattı.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, fırın hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtilerek “İlimiz yerel haber kaynaklarında yer alan, bazı fırınlarda meydana geldiği iddia edilen görüntüler hakkında kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur. İddialar karşısında, Valiliğimizce ivedilikle harekete geçilerek; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerimizce konular incelemeye alınmıştır. Yapılan inceleme ve denetimlerde anılan işletmeler hakkında 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanuna göre görülen eksikliklerle ilgili idari yaptırımlar uygulanmasının yanında, anılan kanunun 40. Maddesinin 1. Fıkrası (a) bendi gereğince işletmeler hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Valiliğimiz, halkımızın sağlığını korumak, gıda güvenliğini sağlamak ve benzer olayların tekrarlanmasını engellemek amacıyla gerekli önlemleri almaktadır. Kamu kurumlarımızca, toplum sağlığına zarar verebilecek nitelikteki bu ve benzeri olayların yaşanmasını önlemek amacıyla sürekli olarak denetimlere devam edilecektir” denildi.  


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.