Annelerini kaybeden bu miniklere isim aranıyor

DüzceSonHaber

17.10.2023 - 10:19
Haber Merkezi

 

Akçakoca’da anneleri tarafından terk edilen iki sincap yavrusu vatandaşlar tarafından bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü veterinerleri tarafından beslenen iki sincap yavrusuna şimdilerde isim aranmaya başladı.

Akçakoca’da annesinin terk ettiği düşünülen iki sincap yavrusu bulundu. Vatandaşlar sincap yavrularını Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim ettiler. Veterinerler iki sincap yavrusunun beslenme ve bakımlarını üstlendiler. Doğada yaşayacak hale gelinceye kadar bakılacak olan sincap yavrularına şimdilerde isim aranmaya başlandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Haftaya bir iyilik masalı ile başlayalım. Bir varmış bir yokmuş. Akçakoca'nın ormanlarında annelerini kaybetmiş iki yavru sincap ve bu yavru sincaplara kucak açan güzel insanlar varmış. Bu güzel insanlar yavru sincapları her gün sütle besler, sütlerine de sevgilerini eklermiş. Bu sincap yavrularının adları mı neymiş?

Hadi adlarını da siz koyun” denildi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gündem, Yaşam, Düzce, Akçakoca