Çilimli kaymakamı görevine başladı

DüzceSonHaber

Çilimli kaymakamı görevine başladı
30.09.2023 - 12:03
Kaynak: Haber Merkezi

 

Kaymakamlık kursunu başarıyla bitirerek Çilimli’ye atanan Furkan Alpay, görevine başladı.

Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden belgesini alan Çilimli Kaymakamı Furkan Alpay, görevine başladı. Çilimli’de görevini başladığını sosyal medya hesabından duyuran Alpay’ın yayınladığı mesaj dikkat çekti.

Alpay ilçede görev yapmaktan onur ve gurur duyacağını belirterek “Bugün itibarıyla Çilimli Kaymakamı olarak görevimize başladık. Rabbim, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. “Makam senin, unvan senin, şan senin, nam senin. Sen utandırma Ya Rab.” Dedi.

Furkan Alpay kimdir?

1995 yılında Erzurum'un İspir ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Bursa'nın İnegöl ilçesinde tamamladı. 2019 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden, not ortalaması bazında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı. Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği Stajlarını Akçakoca ve Bulancak ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajlarını ise Giresun ve Adana illerinde tamamlamasının ardından Aydın ilinin Sultanhisar ve Karacasu ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. İngiltere'nin Sheffield kenti, Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında, yaklaşık 3 ay Adıyaman ilinde görev yaptı. 108.Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı. Eğitimine Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Ekonomisi yüksek lisans programıyla devam eden Kaymakamımız Furkan Alpay, evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.