Kendisine saldıran boğasıyla barıştı

Düzce Son Haber

31.01.2024 - 11:57
Kaynak: Haber Merkezi

 

Cumayeri ilçesinde, köyde kendi beslediği boğanın saldırısında yaralanan ve bir kadının müdahalesiyle kurtulan Mehmet Şahin (57), ‘Rüzgar’ ismini verdiği boğasını sarılıp öptü. Şahin, “Rüzgarım, benim hayatım, ömrüm. Sevimli hayvanlar bunlar, kendilerini sevdirir. Benim hayvanlarım nazara geldi” dedi.

Olay, 15 gün önce Cumayeri ilçesi Yaka Mahallesi’nde meydana geldi. Besicilik yapan Mehmet Şahin, büyükbaş hayvanlarını meraya çıkardı. Boğaları, ineklerden ayırmak isteyen Şahin bir boğanın ipini tutarak kenara çekti. Bu sırada 'Rüzgar' ismindeki boğa, Mehmet Şahin’e saldırdı. Boğanın saldırısına uğrayarak yere düşen ve acı içinde bağıran Mehmet Şahin'in yardımına çevrede bulunan ismi öğrenilemeyen bir kadın yetişti. Koşarak giden kadın, elindeki sopayla hayvanları korkutarak besiciyi kurtardı. Olay anları cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Hafif yaralanan besici tedavisi sonrası taburcu oldu.

Görüntülerin haber olması ve sosyal medyada yayılmasının ardından bazı vatandaşlar, besicinin hayvana eziyet ettiği için saldırıya uğradığı yönünde yorumlarda bulundu. Yorumları okuduktan sonra çok üzüldüğünü söyleyen ve hayvanlarını çok sevdiğini belirten Mehmet Şahin, kendisine saldıran 'Rüzgar' isimli boğasını sarılıp öptü. Şahin, "İşkence yapar mıyım? Rüzgarım, benim hayatım, ömrüm. Sevimli hayvanlar bunlar, kendilerini sevdirir. Benim hayvanlarım nazara geldi” diye konuştu. (DHA)

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Gündem, Yaşam, Düzce, Cumayeri