Gama İplik işçisi maaş alamıyor! Sendika patronu tutuyor iddiası

Düzce Son Haber

23.02.2024 - 12:17
Güncelleme 23.02.2024 - 12:18
Kaynak: Haber Merkezi

 

Gümüşova OSB’de bulunan Gama İplik Fabrikası’nda işçilerin 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesi ile greve hazırlandıkları öğrenildi. Ancak fabrikada yetkili olan Öz İplik İş Sendikası’nın işçinin değil iş veren tarafında olduğu ve işçileri oyaladığı iddia edildi.

Gümüşova’da bulunan Gama İplik Fabrikasında çalışan işçilerin son 5 aydır maaşları tam ödenmediği gibi son 3 aydır da maaş ve yemek paralarını dahi alamadıkları iddia edildi. Durumdan rahatsız olan işçiler grev yapıp iş bırakmaya hazırlanmaya başladı.

SENDİKA İŞ VEREN TARAFINDA İDDİASI

Diğer yandan fabrikada yetkili olan Öz İplik İş Sendikası yetkililerinin ise işçinin yanında olması gerekirken iş veren tarafında olduğu iddia edildi. İşçiler tarafından kaydedilen bazı görüntülerde sendika yeleği giyen kişilerin işçilerin haklarını savunmak yerine seçenek sunmaları ve isteyen çalışsın gibi cümleler kurması sendikanın fabrikada işçinin hakkını aramadığını kanıtladı.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.