Bu caddeye hız kesici şart

DüzceSonHaber

Bu caddeye hız kesici şart
20.09.2022 - 22:54
Haber Merkezi
3

 

Düzce Belediyesi tarafından asfalt yenileme ve yol yapım çalışmaları kapsamında yeniden asfaltlanan Kara Hacı Musa Mahallesi Servet Bucurgat Caddesi üzerinde hız kesici ve trafik sinyalizasyonu bulunmaması vatandaşlar ve öğrencileri tehlikeye düşürüyor. Bu araç kamerasına yansıyan görüntüde ise yaya geçidinde yol vermesi gereken araçlar bir öğrencinin yol ortasında kalmasına neden oluyor.

Kara Hacı Musa Mahallesi'nde bulunan ve etrafında 12'ye yakın devlet ve özel okulun bulunduğu Servet Bucurgat Caddesi tehlike saçmaya başladı. Asfalt yenileme çalışması yapılan cadde üzerine yaya geçici çizgileri çizilerek, yaya öncelik uyarıları yazılmasına rağmen sürücüler yaya geçitlerine geldiklerinde hız kesip durmak yerine adeta gaza basarak yayaları tehlikeye düşürüyorlar.

Öğrencinin yaşadığı tehlike kameralara yansıdı

Diğer yandan özellikle kamyon ve TIR gibi büyük araçların kullandığı yolda hız kesici olmadığı için sabah saatlerinde okuluna gitmek isteyen öğrenciler büyük tehlike yaşıyorlar. Yine bir araç kamerasına yansıyan görüntüde bir öğrenci karşıdan karşıya geçmek isterken, kamyonlar durmanın dışında yavaşlamayarak öğrenciyi yolun ortasında bıraktılar ve çok yakın geçerek büyük tehlike oluşturdular.

Polisler sık sık uygulama yapıyor ama yeterli değil

Polisler bölgede sık sık uygulama yapmasına rağmen belli sürelerde olduğu için bu uygulamalarda geçici tedbirlerin oluşmasına neden oluyor. Polisleri görünce yaya geçicinde sadece korktukları için duran sürücüler, polisler gittiğinde ise aynı kural ihlallerini yaparak hız yapmaya devam ediyorlar.

Okul yolu ölüm yolu olmasın

Bugün kadar bir çok kazanın atlatıldığı ve bir çok yayanın tehlikeye düştüğü yol üzerinde hız kesici kasis yada buna benzer hızı azaltacak tedbirler alınması isteniyor. Aksi halde okul yolu ölüm yoluna dönüşecek gibi görünüyor.

Vatandaşlarda tedirgin ve hız kesici istiyorlar

Mahalle sakinleri, yolun oldukça tehlikeli olduğuna dikkat çekerek yola hız kesici konulmasını istediler. Vatandaşlar "Biz bu mahallede oturuyoruz. Buralarda okullar var. Çocuklar geçemiyor. Araçlar burada 80-90 kilometre hızla gidiyor. Polislerin yaptığı uygulamalar geçici çözümler. Çocuklar karşıya geçemiyor. Biz buralara ışık ve hız kesici istiyoruz. Kesinlikle bu şekilde olmaz" dediler.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Acilllll
  Acilllll
  21.09.2022 16:26

  Bu kadar okulun bulunduğu bir bölgede hâlâ bir önlem alınmaması gercekten garip. Yoksa bir can gitmesi mi gerekiyor? Belediye yetkililetini ivedilikle göreve davet ediyoroz.

 • Yolu devamli kullaniyorum
  Yolu devamli kullaniyorum
  21.09.2022 13:16

  Bu cevrede oturdugum icin bu yolu devamli kullaniyorum. Daha once her 100 metrede kasis vardi. Dur kalk yapmaktan biktik. Ya eds kurulsun yada kamera konulsun, herkes hiz sinirina uysun. DUR KALK YAPMAK ISTEMIYORUZ.

 • Cafer
  Cafer
  21.09.2022 12:55

  Memursen girişi ile Fen lisesi giriş tarafına acil olarak kasis hız kesici vs koyulması şart birilerinin Canı yanmadan bildiğin Ralli oldu