Hasanlar Barajından sular tamamen çekildi ama sebep başka

DüzceSonHaber

Hasanlar Barajından sular tamamen çekildi ama sebep başka
28.09.2022 - 15:46
Haber Merkezi

 

Düzce’nin en büyük barajı olan ve tarımsal sulamayla, hidroelektrik santrallerini besleyen Hasanlar Barajı’nda sular tamamen çekildi. Çekilmenin sebebi ise ‘Bakım’ olarak açıklandı.

Düzce’nin en büyük barajı olan ve tarımsal sulamayla, hidroelektrik santrallerini besleyen Hasanlar Barajı’nın son hali görenleri hayretlere düşürüyor. Baraj içinde tamamen çekilen sular yerini balçık çamura bırakırken, oluşan adacıklar ve çamur yığınları herşeye rağmen güzel görüntüler ortaya çıkardı.

DSİ Düzce Şube Müdürlüğü’nden alınan bilgilerde ise Hasanlar Barajı’nın bakıma alındığı ifade edilerek “Hidroelektrik santrallerini besleyen ve tarımsal sulama için kullanılan Hasanlar Barajının belli kısımları bakıma alındı. Bu sebeple su tamamen boşaltıldı. İlerleyen günlerde yağışlarla birlikte baraj su tutmaya başlayacak” denildi.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.