Ata gözyaşları ve özlemle anıldı

DüzceSonHaber

Ata gözyaşları ve özlemle anıldı
10.11.2022 - 10:36
Haber Merkezi

 

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 84. Yılı Düzce’de, düzenlenen programda anıldı. Saat 09,05’te çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda duran bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutmadı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84. Yılında Düzce Valiliği tarafından Anıtpark’ta düzenlenen programda anıldı. Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından sunulan çelenklerle birlikte başlayan anma programında saat 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşuna geçildi.

Saygı duruşu esnasında protokol üyeleri, polisler ve askeri erkan adeta nefes almazken, bazı vatandaşlar ise gözyaşlarını tutamadı. Şehrin her noktasında Düzceliler saygı duruşuna geçerken, bir vatandaş ise Atatürk’e olan sevgisini saygı duruşu sırasında koluna yaptırdığı ‘Atatürk imzası’ dövmesi ile gösterdi.

Düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulurken, programa Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, polisler, askerler ve vatandaşlar katıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.