Yaşlı kadın deprem sırasında düşüp bacağını kırdı o anları anlattı

DüzceSonHaber

Yaşlı kadın deprem sırasında düşüp bacağını kırdı o anları anlattı
25.11.2022 - 17:13
Haber Merkezi

 

Düzce'de meydana gelen depreme evinde, ayaktayken yakalanan 75 yaşındaki Fatma Mısır, düşerek bacağını kırdı. 5 çocuk ve 12 torun sahibi olan Fatma Mısır'ın sol bacağında 3 tane kırık tespit edildi. Ameliyat edilen Mısır'ın, 40 gün süre ile yürüyemeyeceği öğrenildi.

"'KIYAMET KOPUYOR' DİYE DÜŞÜNDÜM"

Deprem anında yaşadıklarını anlatan Fatma Mısır, "Düştüm, kalçamın üzerine vurunca bacağımın kırıldığını anladım. Orada iki büklüm kaldım. Büyük kızım yanımdaydı. O, 'Anne' diye bağırdı. Eşim, 'Fatma ne oldu?' diye bağırıyordu. 'Bacağım, kalçam kırıldı' dedim. 3 tane kırık var bacağımda. Ondan sonra da ambulans geldi. Allah razı olsun devletimizden. Depremden önce yatıyordum. Lavaboya gitmek için kalktım. Oraya giderken sallantıdan düştüm. Nasıl vurduğunu anlamadım. Beni yere kapakladı. Avizelerin, camların sesini duydum. Her şey yuvarlandı. Çok korktum. Allah bir daha böyle bir felaket göstermesin. O anda korku da aklıma gelmedi. Benim acım bana yetti. Ben düşünce anında bacağım kırıldı. Ben kıyamet kopuyor diye düşündüm. Alttan, topraktan geldi. Beni sağ tarafıma doğru yuvarladı" dedi.

"HER YER CAM İÇERİSİNDEYDİ"

Deprem sonrasında annesinden bir süre haber alamadığını söyleyen Fatma Mısır'ın kızı Yasemin Öztürk, "Ben 17 yaşındaki kızımın çığlığıyla uyandım. Eşimle beraber kızımı alıp paldır küldür çıktık. Aklıma ilk annem geldi. Aradım hemen ama telefonu açmadı. Bir daha aradım, yine açmadı. Üçüncü aramamda ablam çıktı. Sadece, 'Annem, annem' dedi. Ben Koçyazı Mahallesi'ne nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Gittiğimde annem iki büklümdü. Babam çığlıklar içerisindeydi. Ablam bir kenardaydı. Avizeler üstlerine düşmüş, her yer cam içerisindeydi. Telefon fenerleriyle etrafımızı aydınlattık. Çok kötüydü. Annemi kaldırmaya çalıştık ama kaldıramadık. Çok ağrısı vardı. Ambulansla hemen hastaneye getirdik. Tomografisini çektiler. Çoklu kırığı olduğunu söylediler. Yatırdılar, dün ameliyat oldu. Ameliyatta da çoklu kırık olduğu için protez ve platin kullanamamışlar. Vidalı plak taktıklarını söylediler. Doktorlarımızın hepsi çok ilgilendi" şeklinde konuştu.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.