Polislerden duygulandıran hareket

DüzceSonHaber

Polislerden duygulandıran hareket
30.11.2022 - 09:35
Güncelleme 30.11.2022 - 09:36
Kaynak: Haber Merkezi
2

Düzce'de yaşanan depremin ardından hem arama, kurtarma hemde güvenlik için Düzce'de görevlendirilen Zonguldak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisleri duygulandıran bir hareket yaparak kaldıkları odalarda bulunan ve öğrencilere ait olan malzemeleri kullandıktan sonra bir miktar para bırakarak helallelik istediler. 


Düzce'de 23 Kasım tarihinde yaşanan 5,9 şiddetindeki depremin ardından Düzce'ye çevre illerden çok sayıda güvenlik, sağlık ve kurtarma personeli görevlendirildi. Görevli personelin
bir kısmı da Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'den, Düzce'ye geldiler. Düzce'de kurulan çadır kentlerin güvenliğinden sorumlu olan Çevik Kuvvet polisleri nöbetleri dışında dinlenmeleri ve yemek ihtiyaçlarını gidermeleri için Gençlik ve Spor Bakanalığı'na bağlı Aliya İzzet Begoviç Erkek Öğrenci Yurdu'na yerleştirildiler. Yurtlarda öğrencilere ait odalarda kalan ve depremden hemen sonra memleketlerine dönerken bazı ihtiyaç malzemelerini odalarında bırakan öğrencilerin bu malzemelerini kullanan polisler, Düzce'den ayrılırken öğrencilerin yataklarına üzerinde "Burada kaldığımız süre boyunca tuvalet kağıdı ve bunun gibi malzemelerden biraz kullandık. Hakkınızı helal edin. Zonguldak Çevik Kuvvet" yazılı not ve bir miktar para bıraktılar. 


Odalarda temizlik yapan yurt müdürlüğü yetkilileri ise notu görünce duygulanarak "Teşekkürler Çevik Kuvvet. Düzce’de meydana gelen deprem felaketi için görevlendirilen Çevik Kuvvet, kullandıkları malzemeler için para ve not bıraktı. GSB Aliya İzzet Begoviç Yurdu’nda misafir edilen Çevik Kuvvet, odalarda kullandıkları malzemeler için para ve "Hakkınızı helal edin" yazılı notu bıraktı. Çevik Kuvvet ekibinden bir polisin kaldığı odada öğrencilerin yatağının üzerine bıraktığı not ve para bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Teşekkürler Çevik Kuvvet" notuyla paylaşım yaptılar. 


Editör: D. Son Haber