TSO basına jesti eziyete çevirecek

DüzceSonHaber

TSO basına jesti eziyete çevirecek
3.01.2023 - 19:23
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi sözde Düzce’de görev yapan basın mensuplarına, basın mensupları içine en önemli gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle jest yapmak istedi. Ancak TSO yönetimi programı eline ayağına bulaştırdığı gibi aracı olmayan basın mensuplarını görmezden gelerek, 10 Ocak adı altında verecekleri kahvaltıyı Düzce’nin en uzak mekanında vermeyi tercih ettiler.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, gazeteciler için en önemli gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programını adeta eline ayağına bulaştırdı.

Henüz bir organizasyonu tam anlamıyla yapamayan TSO yönetiminin, Düzceli sanayicileri nasıl temsil edeceği merak edilirken, 10 Ocak adı altında basına kahvaltı jesti yapacak olan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, ilk olarak 10 Ocak tarihinde düzenlenecek kahvaltıyı henüz bilinmeyen bir nedenle 13 Ocak tarihine erteledi. 10 Ocak’ın üzerinden 3 gün geçtikten sonra yapılacak kahvaltının gazetecilerin en özel günü olan 10 Ocak tarihine denk gelmeyecek olması, TSO yönetiminin basın açıklamasını 10 Gazeteciler Günü adı altında düzenleyeceği algısının oluşmasına neden oldu.

Diğer yandan göreve gelir gelmez lüks vip minibüs alan ve milyonlarca lira harcanan araçlarla kahvaltı programına gitmesi beklenen TSO yönetiminin, Gümüşpınar mevkisinde bulunan bir restoranda verilecek kahvaltıda aracı olmayan basın mensuplarını da görmezden geldiği gözlendi.

Çoğu basın mensubunun aracı bulunmazken, kahvaltı jesti adı altında eziyete dönüştürülen programa Düzce’ye en uzak mekanlardan birisinde düzenlenmesine de anlam verilemedi.

 

 


Editör: D. Son Haber