Ramazan Öztürk güven tazeledi

DüzceSonHaber

Ramazan Öztürk güven tazeledi
5.02.2023 - 18:04
Güncelleme 5.02.2023 - 22:32
Haber Merkezi

 

Düzce Ziraat Odası 24. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. İki listenin yarıştığı seçimlerde mevcut başkan Ramazan Öztürk seçimleri, Ziraat Odası Başkan adayı gibi çalışan TSO Başkanı Erdoğan Bıyık’ın desteğini alan ve odaya kamyonet ve minibüs alacağını taahhüt eden Murat Bıyık’ı büyük farkla yenerek tekrar başkan seçildi.

Düzce Ziraat Odası 24. Olağan Genel Kurulu Düzce Teknpokar Konferans salonunda yapıldı. Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber’in Divan başkanı olarak yönettiği seçimlerde mevcut Başkan Ramazan Öztürk ve Düzce Ziraat Odası Körpeşler Mahallesi Delegesi Murat Bıyık başkanlık için yarıştı.

TSO Başkanı Erdoğan Bıyık’ın asmacının oğlu olduğu öğrenin Murat Bıyık, TSO Başkanı Bıyık’ın desteğini arkasına aldı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bıyık'ın, amca oğlunu destelemek için delegeleri arayarak ikna çalışmasında bulunduğu ve adeta başkan adayı gibi çalıştığı iddia edildi. Ziraat Odası Başkan Adayı Bıyık’ta amca oğlundan aldığı destekle seçimler öncesi kürsü konuşmasında delegelere odaya minibüs ve kamyonet alacağı vaadini aktardı. Ancak delegeler boş vaatlere kanmayarak desteğini Öztürk’e verdiler.

120 delegenin bulunduğu Düzce Ziraat Odası seçimlerinde 110 delege oy kullandı. Saat 17.00’da tamamlanan seçimler sonucunda Ramazan Özztürk 79, Murat Bıyık ise 31 oy aldı.

Ramazan Öztürk yeninden başkan seçilirken, delegelere teşekkür etti. Öztürk’ün listesinde şu isimler yer aldı; Ramazan Öztürk, Orhan Başıhoş, Murat Ay, Turgut Sine, Ersin Temel, Aydın Topuz, Halil Kösoğlu, Saim Kıl, Akif Topçu, Aydın Işık, Aydın Dursun, İbrahim Koz, Cihan Çabuk, Ömer Çengel, Hamit Okur, Cemal Yılmaz, Burcu Ar, Muhammet Altınışık, Nazım Çarşambalıoğlu, Halil Yılmaz, Kerem Arslan Uçar.

Kongreye AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, siyasi partilerin temsilcileri, SGK İl Müdürü Nemci Köroğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevcan Öztemiz, davetliler ve çiftçiler katıldı.

 


Editör: D. Son Haber