Deprem bölgesi için 'kan bağışı' çağrısı yapıldı

DüzceSonHaber

Deprem bölgesi için 'kan bağışı' çağrısı yapıldı
6.02.2023 - 11:27
Haber Merkezi

 

Bölgeye ilk etap sevkiyat için ulusal kan stoklarının mevcut olduğu ancak ilerleyen zamanda ihtiyaç olması durumunda kan bağışı daveti yapıldı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7.4 büyüklüğünde deprem olurken Gaziantep'te de büyüklükleri 6.4 ile 6.5 olan iki deprem meydana geldi.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Türk Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrası, bölgeye ilk etap sevkiyat için ulusal kan stoklarının mevcut olduğunu ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşları, tüm Türkiye'de kan bağışına davet etti.

Kan stokları mevcut ancak ilave ihtiyaç için davet yapıldı

Aydın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Deprem bölgesine ilave kan ve kan ürünleri sevkiyatı yapıyoruz. Bölge Kan Bankalarımızda ilk etap sevkiyat için Ulusal Kan Stoklarımız mevcuttur ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşlarımızı gün içinde tüm Türkiye’de kan bağışına davet ediyoruz.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.