Karla kaplı köyünün yollarını traktörü ile açtı

DüzceSonHaber

9.02.2023 - 16:43
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılması için çaba harcayan İl Özel İdaresi ekipleri bir yandan deprem bölgesine de destek olmaya çalışırken, Güzeldere Köyü Muhtarı Faruk Ök’ten örnek bir hareket geldi. Ök, kendisine ait traktörle köy yollarını açarak ulaşımın aksamaması için çaba harcadı.

Düzce’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir çok köyün yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi ekipleri ulaşılmayacak bölgelerde yol açma ve kar küreme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Diğer yandan ulaşılabilecek bölgelerde de İl Özel İdaresi ekiplerinden destek bekleyen köy muhtarları ve il genel meclis üyelerine adeta ders olacak hareket Güzeldere Köyü Muhtarı Faruk Ök’ten geldi.

İl Özel İdaresi ekiplerinin aynı zamanda deprem bölgesine de destek olmaya çalıştığını öğrenen Muhtar Faruk Ök, yolları kendisine ait traktörle açarak “Devletimizin bu zor gününde yardımcı olmak içim karla kaplı yolları kendim açıyorum. Biliyorumki devletimiz çok büyük afetle uğraşıyor. Her vatandaş kendi çabasını vermelidir. Her koşulda ve şartta devletimizin yanındayız” dedi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz