Kendi oyuncakları depremzedeler için satışa çıkardılar

DüzceSonHaber

Kendi oyuncakları depremzedeler için satışa çıkardılar
11.02.2023 - 13:04
Haber Merkezi

 

Düzceli çocuklardan anlamlı ve duygulandıran hareket. Depremzede arkadaşlarına yardım etmek isteyen 2 çocuk, Anıtpark meydanında oyuncaklarını satarak elde ettikleri geliri deprem bölgesine bağışlayacaklar.

Kahramanmaraş'ta yaşanan ve çevre illerde de büyük yıkıma neden olan depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. Düzce'de ise 2 arkadaş  Anıtpark meydanında oyuncak tezgahı açtı. Havanın soğuk olmasına aldırış etmeyen 2 arkadaş,  evde kullanmadıkları oyuncaklarını bu tezgâhta satarak elde ettikleri geliri deprem bölgesine bağışlayacaklarını dile getirdi.

Kendisine ait oyuncakları satan Mustafa Emir Arslan " Depremzede kardeşlerimize yardım etmek için oyuncaklarımı satıyorum. Kullandığım kullanmadığım ne kadar oyuncağım varsa satmayı düşünüyorum. Elde ettiğim gelirin hepsini deprem bölgesindeki arkadaşlarıma bağışlayacağım. Onun için oyuncaklarım satılıyor diye hiç üzülmüyorum. Daha mutlu oluyorum. " açıklamalarında bulundu.

Ahmet Eren Beşiroğlu ise vatandaşlardan oyuncak almalarını isteyerek şu ifadelere yer verdi: " Ben bu oyuncaklarımla fazla oynamıyordum. Deprem bölgesindeki arkadaşlarımızın halini görünce arkadaşımla böyle bir şey yapmayı düşündük. Oyuncaklarım satıldıkça mutlu oluyorum. Vatandaşlardan da oyuncaklarımızı almalarını istiyorum."


Editör: D. Son Haber