Cumayeri Belediyesi ‘Yardım böyle olur’ dedirtti

DüzceSonHaber

14.02.2023 - 09:27
Haber Merkezi
11

 

Cumayeri Belediyesi Kahramanmaraş Depremi sonrası bölgeye gönderdiği yardım kolilerine vatandaşların giyim ve yiyecek dışındaki ihtiyaçlarını koydu. Deprem bölgesine ulaşan yardımları gören depremzedeler bir videoyla Cumayeri Belediyesi’ne teşekkür ederek, doğru yardımın ne kadar işe yaradığını anlattılar.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük depremin ardından binlerce vatandaş evsiz kalırken yardım ihtiyacı doğdu. Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye yardım gönderilirken, doğru yardımın insanları mutlu ettiğini Cumayeri Belediyesi gösterdi.

Cumayeri Belediyesi tarafından hazırlanan yardım kolileri içine çocuk bezi, kadın pedi, hasta bezi, deterjan, hijyen malzemesi, ıslak mendil, kağıt havlu ve buna benzer malzemeler konuldu. Her kutunun üzerine ise, kutunun içindeki malzemeler detaylı bir şekilde yazılarak depremzedelere ulaştırıldı.

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yardım kolilerini açan Hilal Ebru Sökmen, yardım kolileri içindeki malzemeleri görünce teşekkür videosu çekerek Cumayeri Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sökmen, yardım kolileri içindeki malzemelerin gerçekten ihtiyaç duyulan ve elzem malzemeler olduğuna dikkat çekerek “İnsanların elini tutup ettiği duaları sizlere anlatmam. Özellikle iç çamaşırı konusu ciddi sıkıntıydı. Erkekler ve kadınlar için büyük sıkıntıyı çözdük. Henüz çadırı bile olmayan var. Çok mutlu oldular. Deterjana çk şaşırdılar. Eli sağlam olanlar dışarda kalanların kıyafetlerini yıkıyoruz ve geri veriyoruz. Çamaşır deterjanı büyük sıkıntıydı kimse yok. Hasta bezi, şampuan, deterjan bizleri çok mutlu etti. Örnek olmasını istiyorum. Köylere gelen abiye kıyafetler var. Straplez kazaklar, yırtık, kirli sepetinden alıp yıkamadan buraya göndermişler. Örnek olmasını istiyorum. Bu tarz yardımlar gelirse minnettar oluruz” dedi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz