Cumayeri Belediyesi ‘Yardım böyle olur’ dedirtti

DüzceSonHaber

14.02.2023 - 09:27
Haber Merkezi
11

 

Cumayeri Belediyesi Kahramanmaraş Depremi sonrası bölgeye gönderdiği yardım kolilerine vatandaşların giyim ve yiyecek dışındaki ihtiyaçlarını koydu. Deprem bölgesine ulaşan yardımları gören depremzedeler bir videoyla Cumayeri Belediyesi’ne teşekkür ederek, doğru yardımın ne kadar işe yaradığını anlattılar.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük depremin ardından binlerce vatandaş evsiz kalırken yardım ihtiyacı doğdu. Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye yardım gönderilirken, doğru yardımın insanları mutlu ettiğini Cumayeri Belediyesi gösterdi.

Cumayeri Belediyesi tarafından hazırlanan yardım kolileri içine çocuk bezi, kadın pedi, hasta bezi, deterjan, hijyen malzemesi, ıslak mendil, kağıt havlu ve buna benzer malzemeler konuldu. Her kutunun üzerine ise, kutunun içindeki malzemeler detaylı bir şekilde yazılarak depremzedelere ulaştırıldı.

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yardım kolilerini açan Hilal Ebru Sökmen, yardım kolileri içindeki malzemeleri görünce teşekkür videosu çekerek Cumayeri Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sökmen, yardım kolileri içindeki malzemelerin gerçekten ihtiyaç duyulan ve elzem malzemeler olduğuna dikkat çekerek “İnsanların elini tutup ettiği duaları sizlere anlatmam. Özellikle iç çamaşırı konusu ciddi sıkıntıydı. Erkekler ve kadınlar için büyük sıkıntıyı çözdük. Henüz çadırı bile olmayan var. Çok mutlu oldular. Deterjana çk şaşırdılar. Eli sağlam olanlar dışarda kalanların kıyafetlerini yıkıyoruz ve geri veriyoruz. Çamaşır deterjanı büyük sıkıntıydı kimse yok. Hasta bezi, şampuan, deterjan bizleri çok mutlu etti. Örnek olmasını istiyorum. Köylere gelen abiye kıyafetler var. Straplez kazaklar, yırtık, kirli sepetinden alıp yıkamadan buraya göndermişler. Örnek olmasını istiyorum. Bu tarz yardımlar gelirse minnettar oluruz” dedi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (11)

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 15:02

  Allahım, Depremde vefat edenlere rahmet eyle, ailelerine sabırlar eyle, Hayatta kalanlarımıza sabrı celil ver,.. Devletimize, Memleketimizin vatansever güzel insanlarımıza, Kötü günler geçici.. Güzel günler kalıcı eyle, Amin.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 14:56

  Evladım, 10 şehir de yaşanan depremde yakalandı. Memleketine, annesine ailesine yeni geldi. Bana Hayat öpücüğü gibi oldu. Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın. Amin,

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 14:49

  Evimize aldığımız pahalı eşyaların, salon takımların, halıların,yatakların,koltukların, televizyonların hiçbir önemi yokmuş. Uyuduğum yerde sokak köpeğiyle en zengin insanlarla beraber uyudum. Ne saçma şeyleri dert edinmişiz bunu öğrenmiş oldum.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 14:43

  İşi Bilmeyenler İşi bilenlerle uğraşır, Sürüde koyunu olmayanlar çobanla uğraşır, Camide gözü olmayanlar imamla uğraşır. Vatan sevgisi olmayanların da Devletle uğraşır. Devletimin ve Milletimin yanındayım,

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 14:39

  Ben Osmanlı Torunuyum Ejdadımızla herdaim gurur duyuyorum Mekanları cennet olsun Allahın Rasulüne komşu olsunlar, Allahu Ekber. Devletimin ve Milletimin yanındayım.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 11:17

  Bu gayreti bu mücadeleyi bu emeği ve bu kardeşliği insanlar unutsa da dağlar taşlar ağaçlar topraklar unutmayacaktır.. Hâlik de unutmayacaktır.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 11:04

  Yıkılan yapılır her felaketin üstünden gelinir! Yeter ki; Birliğimize dirliğimize, Devletimize zeval gelmesin, amin, Allahü Ekber

 • Düzceli
  Düzceli
  14.02.2023 11:01

  Hayat eve sığar dedik sığmadı. hayat dışarıya da sığmıyor. hayat ancak Rabbine sığınırsan hayat buluyor Çünkü bizim tek sığınağımız Allah'tır.

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 10:59

  ALLAHIM... Seviyorum bu insanları... Gördüm ki sırtımız yere gelmezmiş... Şükürler olsun Ya Rab... Hep birlikte güzeliz, hep birlikte gucluyuz. Allahın İzniyle, Allahü Ekber

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 10:57

  MAŞAALLAH MAŞAALLAH BAREKALLAH.. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞAALLAH..

 • Nihat
  Nihat
  14.02.2023 10:56

  Namazlarımızı hakkıyla kılmayı nasip etsin kılmayanlara da namaza başlamalarını nasip etsin su ağzımı dilimizi tutmayı kalp kırmamayı nasip etsin rabbim bize, Amin