İslam Keleş, Düzce Gazeteciler Cemiyeti başkanı oldu

DüzceSonHaber

İslam Keleş, Düzce Gazeteciler Cemiyeti başkanı oldu
18.02.2023 - 12:58
Güncelleme 20.02.2023 - 15:03
Haber Merkezi

 

Düzce Gazeteciler Cemiyeti olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı.

Divan Başkanlığı’nı Ali Dilber’in yaptığı genel kurulda ilk olarak Kahramanmaraş ve 10 ilde meydana gelen depremde hayatını kaybeden basın mensupları için saygı duruşunda bulunuldu.

Eski yönetim kurulunun faaliyetlerinin ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Tek listeyle gidilen seçimde yapılan oylamada İslam Keleş oy birliği ile Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçildi.

Cemiyet Yönetim Kurulu ise  Nevzat Cingirt, Tezcan Solmaz  Aslı Atik,  Sadullah Ünsal,   Canan Üstüner,  Asu Beşer Karpuz,   Çiğdem Korkmaz Diger, Cihat Tutkun,  Tolga Hünkar,  Hakan Çakır,  Gökhan Alkan ve Mustafa Armutcu’dan oluştu.

Denetleme Kurulu üyeliklerine Fahri Altınkayık, Muammer Kızılırmak, ve Tuncay Türkgülü seçildi.

Kongrede dernek tüzüğünde yapılan değişiklikle Disiplin Kurulu ve Onur Kurulu kaldırıldı, Etik Kurulu oluşturuldu. Tüzük değişikliğinde ayrıca 3 yıl görev yapan başkanın bir sonraki dönem aday olamayacağı hükme bağlandı.

Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Erol Tayhan’ın Onursal Başkan yapılması önergesi, oy çokluğu ile reddedildi.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen İslam Keleş, yaptığı konuşmada, kendisini bu onurlu göreve layık gören üyelere teşekkür ederek, “Öncelikle kongremizin mesleğimize ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarımla birlikte yeni bir döneme başlamış bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi yerel basın kuruluşları olarak zor günlerden geçmekteyiz. Yeni yasal düzenlemeler bizleri ekonomik ve sosyal yönden daha fazla zorlayacaktır” dedi.

Keleş, “Amacımız Düzce basınında birlik ve beraberliği sağlamak, mesleğimizin itibarını yükseltmek, sosyal ve ekonomik yönden kurumlarımızı ve gazetecileri güçlendirmek olacaktır. Desteğiniz ve güveniniz için hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler Cemiyeti yöne yönetim kurulu, önümüzdeki günlerde kendi içinde görev bölümü yapacak.


Editör: D. Son Haber