Muhasebeciler kutlama yapmayacak

DüzceSonHaber

Muhasebeciler kutlama yapmayacak
1.03.2023 - 12:18
Haber Merkezi

Düzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelen bırakıldı. Muhasebeciler, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem nedeniyle kutlama yapmayacaklarını bildirerek, yaraların sarılması için kendi üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söylediler.

Her yıl 1-7 Mart tarihinde kutlanan Muhasebe Haftası bu yıl buruk kutlanıyor. Muhasebeciler, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle bu yıldönümünde kutlama yapmama kararı aldılar.

Düzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyeleri tarafından hafta nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelen bırakıldı. Burada Yönetim Kurulu adı açıklama yapan Başkan Birol Aksu “6 Şubat 2023 günü merkezi Kahramanmaraş olan ve çevre 11 ilimizi etkileyen deprem ve  peşi sıra devam eden depremlerde binlerce canımız aramızdan ayrıldı. Yaşam alanlarımız, iş yerlerimiz yok oldu. Düzce Mali Müşavirler camiası olarak öncelikle ülkemizde yaşanan bu felaketin sebep olduğu derin üzüntüyü yürekten paylaştığımız bugünlerde hayatını kaybeden binlerce insanımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına güç ve sabır diliyoruz. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktaydı. Yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu yıl  sadece Atatürk Anıtına  Çelenk Sunumumuz şeklinde gerçekleşecek olan programımız dışında Muhasebe Haftası kapsamında herhangi bir kutlama yapmama kararı alınmıştır” dedi.

“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”

Deprem yaralarının sarılması için muhasebeci ve mali müşavirlerinde üzerlerine düşen görevi yerine getireceğini söyleyen Aksu “Ülkece zorlu zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde Birliğimiz  TÜRMOB ve bağlı Odaları, üyeleri ile  bu büyük felaketin yaralarını sarmak için imkanları ölçüsünde  Mali Müşavirler Camiası olarak bölgedeki meslektaşlarımıza ve bölge vatandaşlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına çeşitli çalışmalar gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam edecektir. Muhasebe Haftasında acımız büyük, içimiz buruk ama el eleyiz, yürek yüreğeyiz. Bir daha böylesi felaketler yaşamamak en büyük temennimiz” dir. Dayanışma ile yaralarımızı birlikte saracağız.  Şimdi yardımlaşma ve dayanışma zamanı, gün birlik olma günüdür” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber