Şehit ve Gazi Derneği’nde yeni dönem

DüzceSonHaber

Şehit ve Gazi Derneği’nde yeni dönem
10.03.2023 - 10:57
Kaynak: Haber Merkezi

 

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi’nde yapılan kongre ile yıllardır başkanlık yapan Gazi Albay Ayhan Metin görevini Malül Gazi Uzman Çavuş Abdullah Markuş’a devretti. Markuş, şehit aileleri ile gazilerin onure edilmesi ve yaşadıkları sorunları çözmek için uğraş vereceklerini söyledi.

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi’nin yeni başkanı Malul Gazi Uzman Çavuş Abdullah Markuş oldu. Markuş yaptığı açıklamada kendisini tanıtarak “Malul Gazi Abdullah Markuş. 2013 yılında Uzman Çavuş olarak göreve başladım. 2015 yılında Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda gazi olarak emekliye ayrıldım. 2018 yılında Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi yönetim kurulu üyesi bu camiaya katıldım. 2021 yılında Düzce’ye geldim. 2023 yılında Düzce Şube Başkanlığını layık gördüler” dedi.

Şehit aileleri ve gazilere gereken değerin ve önemin verilmesi için çaba harcayacaklarını ifade eden Markuş “Anayasa’nın 61. Maddesinde devlet şehit ailesine ve gazisine refah bir hayat sağlar der. Bizim ailelerimizin maddi bir beklentisi yok. Sadece onure olmak istiyoruz. Şehit aileleri ve gaziler sadece 1 gün 1 saat değil. Önümüzde 18 Mart var. Burada sadece 1 saat hatırlanmak istemiyoruz. Ailelerimiz ve gazilerimiz onure olmak istiyoruz. Otobüslerde, parklarda, hastanelerde, bahçelerde ve toplumda sorunlar yaşıyoruz. Bizler bu vatan için vücudumuzdan parça verdik, şehitlerimiz canlarını verdi. Bizim şehitlerimiz yada gazilerimiz sadece ailelerinin değil tüm Türkiye’nin şehidi ve gazisidir. Toplamda 95 üyemiz var. 55 gazi, 40 şehit ailemiz var. Bunlar bizim üyemiz ama Düzce genelinde 87 gazimiz 91 şehit ailemiz var” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber