Konteyner üretim fabrikası 4 oldu Engelliler için konteyner üretimi başladı

DüzceSonHaber

Konteyner üretim fabrikası 4 oldu Engelliler için konteyner üretimi başladı
11.03.2023 - 09:36
Haber Merkezi

 

Düzce Valiliği tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere üretilen konteynerlerin, montajlarının yapıldığı fabrika sayısı dörde çıkarılırken, bazı konteynerler sadece engelli vatandaşların kullanacağı şekilde düzenlenmeye başladı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük depremin ardından bölgede ilk olarak yeme, içme ve giyinme gibi ihtiyaçları karşılayan, deprem bölgesine yardım TIR’lar gönderen Düzce Valiliği ikinci aşamada barınma ihtiyacının karşılanması için harekete geçti.

Bu kapsamda ilk olarak Gümüşova OSB’de bir konteyner üretim fabrikası kuruldu. Ardından fabrika sayısı 4’e çıkarılarak Düzce 1. OSB’de 2, Gümüşova OSB’de 1 ve Çilimli OSB’de 1 konteyner üretim merkezi faaliyete geçirildi.

Konteyner üretim merkezlerinde ilk etapta 5 bin ilerleyen dönemde ise 10 bin konteyner üretimi planlanırken, bazı konteynerler ise engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanmaya başladı.

Engelli bireyler baz alınarak hazırlanan konteynerler içinde lavabolar, banyolar ve mutfak tamamen engelli bireylerin barınma sürecine göre dizayn edildi.

 

 


Editör: D. Son Haber