Adliye vatandaş için ‘Saray’ olacak

DüzceSonHaber

Adliye vatandaş için ‘Saray’ olacak
3.04.2023 - 16:47
Haber Merkezi
2

 

Düzce’de 23 Kasım tarihinde yaşanan depremin ardından ön giydirme kısımları kopan ve Türkiye genelinde tüm haberlere konu olan Düzce Adliye binası yenileniyor. Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre’nin girişimleri ile Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen ödenekle adliye binası vatandaşın rahat edeceği ve güvenlik seviyesi en yüksek dereceye çıkacak şekilde yenilenecek.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Düzce Adliye Sarayı binasının yenilenmesi için başlattığı çalışmaları sona getirdi. Düzce’de yaşanan 23 Kasım 2022 depreminde adliye binasının dış kaplama kısımları yerinden kopmuş ve Düzce depreminde en çok hasar alan binalar arasında gösterilmişti.

ADALET BAKANI SÖZ VERMİŞTİ

Depremin hemen ardından Düzce’ye gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Düzce Adalet Sarayı binasının yenilenerek hem vatandaşların iş ve işlemlerini rahat halledebileceği, hem de güvenlik seviyesinin yüksek olacağı bir yenileme için söz verdi. Bozdağ, sözünü tutarak yenileme ile ödeneği Düzce’ye gönderdi.

ÖNCELİK VATANDAŞIN RAHATI VE GÜVENLİĞİ 

Ödenek gelir gelmez, Düzce Adliye binasında yenileme çalışmaları başlatıldı. Binanın ön kısmında bulunan alan örtülerek giriş kısmı büyütülecek. Adliyenin girişinde vatandaşların oturacağı alanlar oluşturulacak. Ayrıca mahkeme ve soruşturma kalemlerine ait bankolar koyulacak. Vatandaşlar bu bankolarda adliyenin içine girmeden iş ve işlemlerini bitirecek. Adliyenin içine girmesi gerekiyorsa polis kontrolünden geçtikten sonra içeri girebilecek. Diğer yandan vatandaşların girişinin sağlandığı kapının üzeri panelle örtülecek ve binadan düşebilecek sert cisimlere karşı da korunmuş olacaklar.

SARAY ADINA YAKIŞIR DÜZENLEME

Düzce Adliyesi girişi ‘Saray’ adına yakışacak şekilde modern çizgilerle yenilecek. Yeni ışıklandırma ve kaplamalar ile vatandaşların hem daha ferah hem de daha rahat hissetmeleri sağlanacak.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANACAK

Diğer yandan Düzce Adliye binasının ısı yalıtımı bütünüyle yenilenecek. Malzemeler daha kaliteli hale getirilecek ve ısı kayıpları önlenerek ciddi derece tasarruf sağlanacak. Ayrıca yenilemenin yaz aylarına girmeden tamamlanması planlanıyor.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • şahsenem
  şahsenem
  7.04.2023 12:53

  anayasa mahkemesi başkanı ülkemizde adalete güven %20 lerde diyor. sen var her yere saray yap.

 • cemil
  cemil
  7.04.2023 00:32

  adliye saray olacağına önce adalet dağıtan kurum olsun