Çerkes sürgününü andılar

DüzceSonHaber

Çerkes sürgününü andılar
21.05.2023 - 22:32
Haber Merkezi

 

AK Parti Düzce il teşkilatı tam kadro Adige ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 21 Mayıs Çerkes Sürgünü yürüyüşüne katıldılar.

21 Mayıs 1864 yılında Büyük Çerkes Sürgünü olarak bilinen ve 500 binden Kafkas kökenli vatandaşın hayatını kaybettiği sürgünün 159. yılında Adige ve Kültür Derneği tarafından yürüyüş düzenlendi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Gül, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ve AK Partililer tam kadro yürüyüşe katılarak Çerkes sürgününde hayatını kaybeden vatandaşları dualarla andılar.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, “21 Mayıs 1864’ te Büyük Çerkes Sürgünü ve Soykırım’ da hayatını kaybeden 500 binden fazla kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Düzce Merkez’de gerçekleşen Çerkes Sürgünü Kortej yürüyüşüne katıldık. Unutmadık, unutturmayacağız” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.