YSK Başkanından konteyner üretim merkezinde inceleme

DüzceSonHaber

YSK Başkanından konteyner üretim merkezinde inceleme
10.06.2023 - 11:08
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Valiliği tarafından Kahramanmaraş merkezli depremin ardından barınma sorunun giderilmesi için kurulan konteyner üretim merkezlerinde 14 Mayıs ve 28 Mayıs milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri için konteyner oy kullanma kabinleri de üretildi. YSK Başkanı Ahmet Yener, konteyner üretim merkezlerinde inceleme yaparak üretim aşamaları hakkında bilgiler aldı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve 12 ilin etkilendiği depremin ardından bölgede barınma ihtiyacının giderilmesi için Düzce Valiliği tarafından Düzce 1. OSB ve Gümüşova OSB’de 5 ayrı noktada konteyner üretim merkezleri kuruldu. Günde 20’ye yakın konteynerin üretildiği Düzce’de hergün bölgeye 100 konteyner gönderiliyor.

Düzce Valiliği konteyner üretim merkezlerinde aynı zamanda 14 Mayıs milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için konteyner seçim kabinleri üretildi.

Deprem bölgesindeki vatandaşlar Düzce’de üretilen konteynerlerde oylarını kullandılar. YSK Başkanı Ahmet Yener, Yüksek Seçim Kurulu Üyeleri Battal Oğüt, Feyzi Eroğlu, Ali Çopur ve Talip Bakır ile birlikte Düzce’ye gelerek konteyner üretim merkezlerini ziyaret ederek hem üretilen konteyner seçim kabinlerinin hemde barınma için kullanılan konteynerlerin üretim aşamaları hakkında bilgiler aldı. YSK Başkanı Yener, katkılarından dolayı Düzce Valisi Cevdet Atay’a teşekkür ederek Düzce’den ayrıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.