Düzce Adalet Sarayı'nın çehresi değişti

DüzceSonHaber

Düzce Adalet Sarayı'nın çehresi değişti
22.06.2023 - 10:01
Güncelleme 22.06.2023 - 13:36
Haber Merkezi
4

Düzce’de 2008 yılında açılan Düzce Adliyesi binası 2022 yılı Kasım ayında yaşanan depremle hasar görmüştü. O dönem göreve başlayan Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre hem adliyenin çehresinin değişmesi hemde daha güvenli hale gelmesi için harekete geçti. Yapılan tadilat ve tamirat çalışmalarıyla ortaya muhteşem bir eser çıktı.

Düzce’de 1999 yılında yaşanan depremlerin ardından ilk olarak eski Hükümet Konağı alanında çadırlarda daha sonra Azmimilli İlkokulu’nda hizmet veren Düzce Adliyesi ardından Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki şimdiki kalıcı binasına geçti. 2022 yılı Kasım ayında Düzce’de yaşanan depremde zarar gören Düzce Adliyesi’nin ön cephesinde yıkım yaşanırken içinde ise hasar oluştu. Ayrıca vatandaşların işlerini kolaylıkla yapamadığı ve içeri girişlerde güvenlik noktalarının da yetersiz olmasıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre göreve başlar başlamaz harekete geçti.

Düzce Adliyesi’nin dış kaplaması ile giriş kısmında düzenlemeye giden ve projesi tamamen kendisi oluşturan Başsavcı Yasin Emre vatandaşların hizmete daha kolay ulaşması, adliyenin kasvetli havasından kurtulması, güvenlik konusunda daha sıkı tedbirler alınarak vatandaşların adliyeye girmeden işlerini tamamlaması amacıyla düzenlediği tadilat ve tamirat projesine Nisan ayında başlandı ve çalışmalar 2 ayda tamamlanarak ortaya muhteşem bir eser çıktı.

ÖNCELİK VATANDAŞIN RAHATI VE GÜVENLİĞİ 

Binanın ön kısmında bulunan alan örtüldü ve giriş kısmı büyütüldü. Adliyenin girişinde vatandaşların oturacağı alanlar oluşturuldu. Ayrıca mahkeme ve soruşturma kalemlerine ait bankolar koyuldu.  Vatandaşlar bu bankolarda adliyenin içine girmeden iş ve işlemlerini bitirebilecek. Vatandaşlar adliyenin içine girmesi gerekiyorsa polis kontrolünden geçtikten sonra içeri girebilecek. Diğer yandan vatandaşların girişinin sağlandığı kapının üzeri panelle örtüldü ve binadan düşebilecek sert cisimlere karşı da koruma oluşturuldu.

SARAY ADINA YAKIŞIR DÜZENLEME

Düzce Adliyesi girişi ‘Saray’ adına yakışacak şekilde modern çizgilerle yenilendi. Yeni ışıklandırma ve kaplamalar ile vatandaşların hem daha ferah hem de daha rahat hissetmeleri sağlandı.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANACAK

Diğer yandan Düzce Adliye binasının ısı yalıtımı bütünüyle yenilendi. Malzemeler daha kaliteli hale getirildi. Isı kayıpları önlenerek ciddi derece tasarruf sağlanması planlandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Kısa bi düzeltme!
  Kısa bi düzeltme!
  22.06.2023 23:41

  Başsavcı bey ödenek için gerçekten uğraşmıştır bu tadilatı yaptırabilmek için bu bir başarıdır AMA özel idaredeki mühendislerin projesi bu. yani Başsavcı beyin mühendislik mimarlık bilgisi olması lazım projenin kendine ait olması için …! haberinizin doğruluğu açısından düzeltmenizi talep ediyorum hemde hiç kimseyi kayırmadan tarafsız bir yargı mensubu olarak

 • Hakkı teslim
  Hakkı teslim
  22.06.2023 23:35

  Haberinizdeki “projenin tamamı başsavcıya ait” kısmını tekzip etmenizi talep ediyorum gerçekten diğer emeği geçenlere haksızlık olur bu

 • Hakkı teslim
  Hakkı teslim
  22.06.2023 23:19

  İyi güzel de emeği geçen herkesin ellerine de sağlık ama bu haber diğer kurumda çalışan kişilerin emeklerini hiçe saymak değil mi ?” “ “tamamen projesi başsavcı beye aitmiş ?”! Düzce il özel idaresi mühendislerine haksızlık değil mi bu , bende bir yargı mensubuyum ve doğru haber yapmanızı tavsiye ederim

 • adil
  adil
  22.06.2023 14:14

  gerçekten saray gibi olmuş keşke adalet de dağıtabilse