Vali denetimde

DüzceSonHaber

Vali denetimde
24.06.2023 - 09:42
Haber Merkezi

 

Düzce Valisi Cevdet Atay beraberinde İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç ve polislerle birlikte Düzce Şehirlerarası Otobüs terminalinde denetlemelere katıldı. Sürücüleri ve yolculuk eden vatandaşları uyaran Vali Atay, hız yapılmamasını, emniyet kemerinin takılı olmasını istedi.

Kurban Bayramı nedeniyle tatilin 9 gün olması vatandaşların harekete geçirdi. Vatandaşlar hem otogarlarda şehirlerarası otobüslerle hem kendi özel araçları ile yola çıkmaya başladı. İçişleri Bakanlığı ise bütün birimleri ile birlikte Kurban Bayramı’nda kazaların en aza hatta sıfıra indirilerek vatandaşların güvenli yolculuk yapması amacıyla tedbirlerini arttırırken denetimlere de hız verildi.

Bu çerçevede Düzce Valisi Cevdet Atay beraberinde İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç ve trafik şubesi ekipleriyle birlikte şehirlerarası otobüs terminalinde denetimlere katıldı. Otobüslere binen Vali Atay, vatandaşların emniyet kemeri takmaları konusunda duyarlı olmalarını isteyerek, sürücülere ise gidecekleri yere hız yapmadan tüm güvenlik tedbirlerini gözden geçirerek gitmelerini istedi.

Denetimler hakkında bilgilere veren Düzce Valisi Cevdet Atay, “Bugün bayram öncesi ister istemez yoğunluklar oluşuyor. Özellikle otogarlarda vatandaşlarımız heyecanla memleketlerine sevdiklerine kavuşmak için buralara birikiyorlar. Arkadaşlarımız gereken uyarıları yapıyor. Bizde kendilerine hayırlı yolculuklar diledik. Bugünden itibaren yoğun bir trafik bekleniyor. Denetimlerimiz arkadaşlarımız tarafından devam edecektir. Lütfen acele etmesinler, sürat yapmasınlar, kemerlerini taksınlar. Yollarımız açık. Kazasız, belasız yolculuklar diliyoruz” dedi.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.