Azrail kılığına girip kefen giydiler sürücüleri hız yapmamaları için uyardılar

DüzceSonHaber

24.06.2023 - 18:59
Haber Merkezi

 

 

Düzce’de sosyal medya içerik üreticisi iki genç Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücülerin hem yavaş gitmeleri hemde trafik kurallarına uymalarına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla Azrail kılığına girip, kefen giyerek trafiğe çıktılar.

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte tatil için memleketlerine ve tatil beldelerine gidecek vatandaşlar trafik yoğunluğu oluşturmaya başladı. Düzce’de de hem Anadolu Otoyolu hemde D-100 karayolu Ankara istikametine yoğun trafik yaşanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce’de Emre Kırbal (23) ve Resul Gür (30) isimli sosyal medya içerik üreticileri sürücülerin hız yapmaması ve gidecekleri yere güvenli gitmelerini sağlamak amacıyla farkındalık çalışması yaptılar. Emre Kırbal Azrail kılığına girerek sürücülere ‘Hızlı git’ diyerek seslenirken, kefen giyen Resul Gür ise sürücülere “Hızlı gitmeyin. Benim gibi olmayın” dedi.

Sürücüler iki gencin uyarılarına korna çalarak karşılık verdiler.

Azrail kılığına giren Emre Kırbal, trafik kazalarının yaşanmamasını isteyerek “Önümüzde Kurban Bayramı olduğu için bir farkındalık oluşturmak istedik. Kazalar önlemek ve sürücülere mesaj vermek için arkadaşım kefen giydi ben Azrail kıyafeti giydim. İstemiyoruz. Kazalar olmasın, insanlar hız yapmasınlar. Gidecekleri yere 5 dakika geç gitsinler Herkes yaşamına devam etsin” dedi.

Kefen giyen Resul Gür ise “Gidecekleri yere sağlam gitsinler. Tatlı gün acı gün olmasın” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.