Tarımsal sulama bir süre duracak

DüzceSonHaber

Tarımsal sulama bir süre duracak
10.07.2023 - 15:20
Haber Merkezi

 

Düzce Ovası Sulama Birliği’nden yapılan açıklamada yaşanan sel felaketi nedeniyle tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan Hasanlar Barajı Regülatörünün kullanılmaz hale geldiği ve tarımsal sulamanın yapılabilmesi için onarım çalışmalarının başladığı bildirildi.

Düzce Ovası Sulama Birliği, Düzce’nin tarımsal ihtiyacını karşılayan Hasanlar Barajı’nda yaşanan sel felaketi ve aşırı yağışlar nedeniyle regülatörün tamamen kullanılmaz hale geldiğini bildirdi. Açıklamada, arızanın giderilmesi ve çiftçilerin mağdur edilmemesi için onarım çalışmalarının başladığı bildirilerek “Şehrimizin tarımsal sulama ihtiyacını karşılayan Hasanlar Barajı Regülatörü ilimizde yaşanan afetten dolayı kullanılamaz hale gelmiş olup tarımsal sulamanın yeniden yapılabilmesi için gerekli çalışmalara başlanmıştır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için Kurumumuzun bilgisi dışında sulama tesislerine müdahale edilmemesi önemle rica olunur” denildi.  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.