KOSGEB’ten işletmelere hasar tespit çağrısı

DüzceSonHaber

KOSGEB’ten işletmelere hasar tespit çağrısı
12.07.2023 - 09:40
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından KOSGEB Düzceli işletmecilerin yararlanması amacıyla Acil Destek Kredisi Programı hazırladı. KOSGEB Düzce İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise işletmelerin hasar tespit tutanaklarını sağlam tutmalarını istendi.

Düzce hafta sonu yaşanan sağanak yağışlarla birlikte sel ve su baskınlarına maruz kaldı. Özellikle küçük işletmeler selden etkilenirken, yaraların bir an önce sarılması için KOSGEB tarafından Düzce İli Acil Destek Kredisi Programı uygulanmaya başlandı.

Ancak KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmelerin kredilerden faydalanması için hasar tespit raporlarını eksiksiz tutmalarını istendi. Zarar gören ancak bir an önce iş yerini temizlemek isteyen işletmecilerin temizlik öncesi zararı fotoğraflamaları istenerek “Düzce ilimizde yaşanan sel felaketinden etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan belgeleyen KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve aktif durumda olan işletmelere Düzce İli Acil Destek Kredisi Programı kapsamında kredi imkanı sağlanacaktır. Bu kapsamda işletmelerin tutanak ve raporlarını eksiksiz düzenletmeleri önem arz etmektedir” denildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.