Hidayet teyzeden örnek davranış

DüzceSonHaber

Hidayet teyzeden örnek davranış
12.07.2023 - 11:25
Haber Merkezi

 

Bataklıçiftlik Köyü’nde yaşayan 85 yaşındaki Hidayet Demirağ isimli kadın anne ve babasının hayrına gönüllü arama ve kurtarma faaliyetleri yapan DAKE’ye arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere araç hediye etti.

Bataklıçiftlik Köyü’nde oturan ve 1999 depreminde enkaz altından çıkarılan Hidayet Demirağ, arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere DAKE’ye araç bağışladı.

Düzce Arama Kurtarma Derneği DAKE'ye torunları vasıtasıyla ulaşan Hidayet Demirağ, babası İbrahim Demirağ ve annesi Sabriye Demirağ hayrına bir araç bağışladı. Bağışlanan aracın arama kurtarma aracına çevrilmesinin ardından AFAD Düzce İl Müdürü Ali KARTAL ve DAKE gönüllüleri, Hidayet Demirağ’ya teşekkür ziyaretinde bulunarak plaket takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Ali Kartal, "DAKE bir afet olduğunda her zaman bizim yanımızda, şu anda yoğun yağış nedeniyle akşam nöbet tuttular, sabah 4'e kadar ayakta beklediler, hayrınız gerçekten güzel bir yere gitti, sağolun" dedi. 

Hidayet Demirağ’ya teşekkür eden DAKE üyesi gönüllüler, yaşanan sel afeti için 24 saat esaslı nöbetine devam etti.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.