Asfaltta yumurta pişirdi

Düzce'de sele neden olan yağmurların ardından aniden artan hava sıcaklığı 40 derecelere kadar çıktı. Düzce’de Oxijen Medya muhabiri Aleyna Şimşek, hava sıcaklığı için haber yapmak amacıyla asfaltta yumurta pişirmeyi denedi ve yumurta pişti.

Asfaltta yumurta pişirdi
13.07.2023 - 15:03
Güncelleme 13.07.2023 - 15:06
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce’de hafta sonu yaşanan ve sel felaketine neden olan sağanak yağışlar yerini sıcak havaya bıraktı. Hava bir anda mevsim normallerinin üzerine çıktı ve Düzceliler bunalttı. Kentte nem oranıyla birlikte 40 derece kadar ölçülen hava sıcaklığının hafta sonu artacağı bildirilirken, Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimizin 11 Haziran 2023 Salı günü batı kesimlerden başlayarak mevsim normallerinin 2-6 derece sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere, vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekir” denildi.

Sıcak hava uyarısı ile birlikte artın sıcaklıkları Düzce’de etkisini göstermeye başlarken, Oxijen Medya muhabiri Aleyna Şimşek, sıcak havanın etkisini göstermek amacıyla asfalt üzerinde yumurta pişirmeyi denedi. Sıcak asfalt üzerine yumurta kıran Şimşek’in kırdığı yumurta 10 dakika sonra pişerek yenilecek kıvama geldi.

Şimşek “Düzce’deki hava sıcaklıkları nedeniyle asfaltta yumurta kırmayı denedik. Şuanda yumurtanın son hali böyle. Yaklaşık 10 dakikada bu hale geldi” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.