Ölene kadar başkan kalmak istiyorum

DüzceSonHaber

Ölene kadar başkan kalmak istiyorum
25.07.2023 - 15:58
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Beyköy’de 3 dönemdir belediye başkanı olarak görev yapan ve 15 yıldır görevine devam eden Osman Kılıç, en 1 dönem daha belediye başkanı olmak istediğini, gönlünden geçenin ise ölene kadar belediye başkanı olarak kalmak istediğini söyledi.

Beyköy Beldesi’nde 2009 yılından bu yana belediye başkanı olarak görev yapan Belediye Başkanı Osman Kılıç, gelecek dönemlerle ilgili hayallerini anlattı.

3. DÖNEMİM OLDUĞU MENFAATÇİLERİN DEDİKODUSUDUR

Kendisinin 3. Dönemi olduğu yönündeki söylentileri değerlendiren Kılıç, “Benim 3. Dönemim olduğu için aday olamayacağım yönündeki dedikodular birilerinin çıkarları ve menfaatleri için çıkarılan dedikodulardır. Yalandır. Ben dönem kuralına takılmıyorum. Ben ilk dönemde 2009 seçimlerinde MHP’den girdim. Daha sonra 2013 yılının sonunda AK Parti’ye geçtim. Ben 2. Ve 3. Dönem AK Parti’den seçildim. Ben bir döneme daha talibim. Benim cenazemin belediye önünden kaldırılmasını istiyorum. Ölmek istemiyoruz uzun ömürler istiyoruz ama en az bir dönem daha istiyoruz. Belediye Başkanlığını bitirmek için 5 yıl 8 ayım var” ifadelerini kullandı.

BEYKÖY’DE SORUN YOK

15 yıldır görev yaptığını ve Beyköy Beldesi’nde alt ve üst yapı sorunu kalmadığını söyleyen Kılıç ,”Ben 15 yıldır Beyköy’de belediye başkanı olarak görev yapıyorum. Altyapı sorunumuzun tamamını çözdük. Üst yapıyla ilgili 30-35 kilometrelik yol ağımızın alt yapısını tamamladık. Yeni imara açtığımız alanların alt yapısını bitirmeye çalışıyoruz. İki sokağımız var ve yeni açılan yollarla birlikte yatırımı yapacağız. Biz Beyköy’de sorunları bitirdik. Beyköy, köy olmaktan çıktı şehir konumuna geldi. 15 yılda çok şeyler yaptık. 2. Döneminde çık büyük yatırımlar yaptık. Son 5 yılda ise şanssızlıklar yaşadık. Pandemi oldu, deprem oldu, sel oldu. Sel özellikle ciddi tahribatlar yaptı. Ben selden dolayı 2 hafta ana su kaynağıma ulaşamadım. 1 hafta Beyköy susuz kaldı. Ama 1 haftada çözdük. Sel dere yataklarını ve yollarını tahrip etti” dedi.

UĞUR SUYU PROJESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Uğur Suyu’nun ıslahı çalışmalarının Beyköy Beldesi için önemli olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Asıl önemli olan ihalesi yapılan Uğur Suyu projesi var. Bizim 1 kilometre gerimizden başlayarak Efteni Gölü’ne kadar 7 kilometre, çift taraflı 15 kilometre uzunluğunda bir yatırım programı var. 3 yıllık bir çalışma sonrasında tamamlanacak. Hem zemin taş olacak hem yanları taş ve beton olarak ıslah yapılacak. Son iki yıldır bu derede sel oluyor. Ben geldiğimden bu yana sellerle boğuşuyoruz. Bunun kalıcı çözümünü devlet yapacak. Düzce, Beyköy ve Efteni Gölü rahatlayacak” ifadelerini kullandı.

MERKEZ İLÇE OLURUZ

Bütün şehir uygulamasının başlamasıyla kendilerinin merkez ilçe konumuna geleceğini söyleyen Osman Kılıç, “Beyköy’ün ilçe olmasıyla ilgili bazı taleplerimiz oldu. Ama bunun uygun olamayacağına karar verdik. Düzce şehir merkezi ile Beyköy merkezi arası 5 dakika. Devlet böyle bir ulaşım varken buraya kurumları taşıyıp yatırım yapmaz. Ama ilçeleri 1000’e çıkaracaklar. Bu aşamada bütün şehir kapsamında bir statü alınırsa biz merkez ilçe oluruz. Sakarya’nın Adapazarı, Serdivan, Kocaeli, İzmit gibi merkez ilçe olmak istiyoruz. Ben kesinlikle mahalle olmak istemiyorum” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sebahattin
    Sebahattin
    25.07.2023 19:30

    Miras kaldı ise ölene kadar kalabilir. Beyköye ne yaptı. Sayın başkan. Beyköye aklı başında fakülte mezunu kimse yokmu başkanlik yapacak