Deprem korkusu masaların üzerinden atlattı

DüzceSonHaber

2.08.2023 - 15:48
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce’de 2 gün önce İçmeler Köyü merkez üstü olan 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremi hisseden bir iş yeri sahibi ise daha önceki depremlerin verdiği panik ve korku ile masaların üzerinden atlayarak iş yerinden kaçmaya çalıştı.

Düzce’de özellikle 1999 yılında yaşanan 2 büyük deprem ve 23 Kasım 2022 Düzce depremi vatandaşların psikolojisini olumsuz yönde etkiledi. Depremin olumsuz psikolojik etkileri ise son yaşanan ve diğer depremlere göre oldukça küçük olan İçmeler Köyü merkez üstü olan 3.1’lik depremdi.

Şehir merkezinde iş yeri bulunan bir kişi 3.1’lik depremi hissedince korku ve panikle oturduğu yerden kalkarak önündeki masanın üzerinden atladı. Dengesini kaybeden şahıs daha sonra yere düştü ve saniyeler içinde kalkarak iş yerinin dışına çıktı. Depremin devam etmediği gören vatandaş derin bir nefes alırken, atladığı sırada dizini yere vurması nedeniyle ayağındaki aksaklık ise dikkatlerden kaçmadı.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Yazdik ya burda!
    Yazdik ya burda!
    2.08.2023 22:07

    Secimden bir gun once ali gezer emekliye ayrildi - sorduk, dedikki ; “secimde emniyet kimden emir alacak” ! Belki arastirilirsa ……… neyse, bu kadar .