Yeni müdür hızlı başladı! Milyonluk hibeyi kaptı

DüzceSonHaber

Yeni müdür hızlı başladı! Milyonluk hibeyi kaptı
10.08.2023 - 02:49
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce’ye geçtiğimiz hafta atanan Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun görevine hızlı başladı. İl Müdürü Uzun, göreve başlar başlamaz 3,4 milyonluk hibe desteği kaptı.

Düzce’de geçtiğimiz hafta göreve başlayan Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun göreve gelir gelmez Düzce’ye ciddi bir hibe kazandırdı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi" hakkında tebliğ (2023/5) kapsamındaki başvurular sonucunda İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından il genelinde 12 proje uygun görüldü.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü toplantı salonunda “Uzman Eller Projeleri'nde hibe almaya hak kazanan 12 girişimci ile İl Müdürü Esra Uzun arasında sözleşme imzalandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, “Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesi projesi kapsamında İlimizde kabul edilen 12 projenin toplam proje bedelinin 3 milyon 462 bin TL olduğu, buna karşılık 3 milyon lirası hibe olarak girişimcilerimize sağlanacaktır" dedi.

Proje konusunda bilgiler veren Uzun, “Hibe almaya hak kazanan 12 projenin 6 tanesi Arıcılık, 4 tanesi Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve 2 tanesinin ise Süs Bitkisi Yetiştiriciliğine yönelik yatırımları kapsamaktadır" ifadelerini kullandı.

Desteklenecek projeleri hayata geçirecek girişimcilere başarılar dileyen İl Müdürü Esra Uzun, Destekten yararlanacak olan meslektaşlarının projelerini uyguladıkları yerlerde örnek yatırımlar olmasını temenni ederek, uygulanacak projelerin Düzce ve ülke tarımı için hayırlı olmasını diledi.​


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.