Serpil Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

DüzceSonHaber

Serpil Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı
13.08.2023 - 14:50
Haber Merkezi

 

Organları ile 7 kişiye umut oldu

TV100 televizyonunda kurgu şefi olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün hayata veda eden Serpil Yıldırım (35), Düzce’de son yolculuğuna uğurlandı. Henüz sağlıklıyken organlarının tamamını bağışlayan Yıldırım, 7 kişiye umut oldu.

Düzce’de uzun süre yerel televizyonlarda montaj ve kurgu yapan Serpil Yıldırım, bir süre önce TV100 televizyonunda kurgu şefi olarak görev yapmaya başladı. Yaklaşık 15 gün önce sorumlu olduğu kanalda çalıştığı sırada rahatsızlanan ve mesai arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Yıldırım yoğun bakım servisinde yaşama savaşı veriyordu. 3 gün önce doktorlar tarafından ailesine beyin ölümünün gerçekleştiği haberini verdi. Sağlıklı durumdayken organlarını bağışlayan Yıldırım’ın cenazesi bu sebeple bugün Şıralık Mahallesi’ndeki Şıralık Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazede 3 kardeşinin ayakta zor durduğu gözlenen Yıldırım’ın cenazesinde mesai arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Cenaze defin işlemlerinin ardından kardeşinin organlarını bağışladığını söyleyen Zeki Yıldırım (47) “Organlarını bağışladığını bilmiyorduk. Doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiğini bize söylediklerinde sordular. Organlarını bağışlamak ister misiniz diye? Ben prensip olarak tabiki dedim ama ablası burada değil ona da soralım dedik. 3 kardeş prensip olarak evet dedik. Ablamda evet demek zorunda kaldı. Çünkü zaten kendisi bizden önce arkadaşları ile gidip organlarını bağışlamıştı. Bize sadece imza atmak kaldı. İnsanlara can oldu, birilerine nefes oldu. Birilerinin hayatı devam ediyor. Oda birilerinde yaşıyor. Zaten yardım etmeyi çok severdi. Tüm canlıları severdi. Sokakta gördüğü canlılara dahi son parasıyla mamalar alır, beslemeye çalışırdı. İlk etapta organları 7 kişiye gönderildi. Ama nakil olan kişileri söylemiyorlar. Onların vücudunda tekrar hayat buldu. Bizde bununla teselli buluyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.